Szkolenie polskich żołnierzy na czołgach Abrams. Mariusz Błaszczak się przyglądał

i

Autor: Paweł Jaskółka/Super Expres

Czołgi Abrams w akcji

Amerykanie uczą polskich żołnierzy, jak radzić sobie z czołgami Abrams. SE był na miejscu

2022-08-10 18:29

Na poligonie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu polscy żołnierze zaczęli ćwiczenia na czołgach Abrams. Szkoleniu na Abramsach przyglądał się szef resortu obrony Mariusz Błaszczak, który zawitał do Poznania, aby zobaczyć, jak Amerykanie szkolą polskich żołnierzy.

Szkolenie zostało przeprowadzone przez stronę amerykańską w ramach tzw. Akademii Abrams. W rozmowie z "Super Expressem" kapitan Marcelina Kusza-Sulowska z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych przekazuje, jak ważne jest to szkolenie.

- Szkolenie na poligonie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych dotyczące czołgów Abrams jest niezwykle ważnym i istotnym wydarzeniem. Trzeba zaznaczyć, że to szkolenie jest niezwykle potrzebne. Jest to pierwszy etap wdrażania nowego sprzętu do Sił Zbrojnych RP. Szkolenie jest organizowane w całości i przeprowadzane przez stronę amerykańską dla polskich żołnierzy. Przedstawiciele armii USA organizują je w ramach pakietu szkoleniowego, który Polska otrzymała wraz z zakupem 250 czołgów Abrams M1A2 SEPv3 - mówi nam kapitan Marcelina Kusza-Sulowska z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych.

Podczas szkolenia i wizytacji szefa resortu obrony Mariusza Błaszczaka w Poznaniu padły ważne słowa dotyczące jakości Abramsów. 

Błaszczak obiecał podwyżki dla wszystkich żołnierzy. Kwoty robią wrażenie

Abramsy są najnowocześniejsze

- Naszym zadaniem jest zwiększenie sił obronnych Rzeczypospolitej Polskiej. Właśnie temu służy wyposażenie Wojska Polskiego w najnowocześniejsze czołgi, bo czołgi Abrams są najnowocześniejszymi czołgami na świecie - powiedział podczas inauguracji szkolenia Błaszczak. 

"Super Express" miał okazję uczestniczyć w szkoleniu żołnierzy przez amerykańskie wojsko. 

Zobacz galerię. Kliknij poniżej. Tak wyglądają Abramsy!

Zbierają na polskie drony dla Ukrainy
Sonda
Czy widziałeś kiedyś na żywo ćwiczenia wojskowe?