Radosław Sikorski

i

Autor: SUPER EXPRESS Radosław Sikorski

TYLKO U NAS

Afera po wypowiedzi Sikorskiego o Ukrainie. Poseł PO grzmi: To jest kompromitacja!

2023-01-24 11:22

Radosław Sikorski wywołał ogromną aferę. Wszystko przez wypowiedź o Ukrainie. Europoseł Sikorski na pytanie w czasie rozmowy w radiu Zet, czy jego zdaniem polski rząd "przez moment myślał o rozbiorze Ukrainy", powiedział: - W pierwszych dziesięciu dniach wojny, kiedy wszyscy nie wiedzieliśmy, jak ona pójdzie. Że może Ukraina upadnie - skomentował. Ta wypowiedź rozpętała burzę. Teraz nawet w PO grzmią. Poseł Jerzy Borowczak w rozmowie z "Super Expressem" mówi wprost: To jest kompromitacja!

Słowa Sikorskiego o podziale Ukrainy wywołały szok

Radosław Sikorski wywołał oburzenie swoją wypowiedzią, której udzielił w radiu Zet w czasie rozmowy z Bogdanem Rymanowskim. Gdy pojawił się temat wojny na Ukrainie, europoseł Sikorski został zapytany, czy jego zdaniem, rząd PiS-u "myślał o rozbiorze Ukrainy". W odpowiedzi padły zaskakujące słowa, Sikorski powiedział, że rząd "miał moment zawahania". I wyznał: - W pierwszych dziesięciu dniach wojny, kiedy wszyscy nie wiedzieliśmy, jak ona pójdzie. Że może Ukraina upadnie - tłumaczył polityk. — I gdyby nie bohaterstwo Zełenskiego i pomoc Zachodu, różnie mogło być - stwierdził na poważnie europoseł. Jego wypowiedź wywołała ogromną burzę, a politycy władzy nie zostawili na niej suchej nitki. Ostro ocenił ją między innymi wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta. - Ten facet, pożyteczny idiota Rosjan z Chobielina, powinien już dzisiaj złożyć mandat europosła. To jego kolejny wybryk, który jest wykorzystywany przez rosyjską propagandę – komentował polityk w Polsacie. Ale nie tylko przeciwnicy Sikorskiego oburzyli się na jego słowa. 

Poseł PO o wypowiedzi Sikorskiego: To jest kompromitacja! Powinien przeprosić

"Super Express" zapytał w PO, co sądzą o komentarzu Sikorskiego. Poseł Platformy Obywatelskiej Jerzy Borowczak powiedział wprost o słowach kolegi z partii: - To jest kompromitacja! Powinien przeprosić. Jeśli nie ma dowodów, to Sikorski się skompromitował, to jest coś niedopuszczalnego! A jeśli coś ma, to niech to ujawni.

I dodał, że w takiej sytuacji Donald Tusk powinien porozmawiać z Radosławem Sikorskim: - Myślę, że Tusk powinien odbyć bardzo poważną rozmowę dyscyplinującą. Przecież Sikorski będzie teraz niewiarygodny, kiedy będzie coś mówił politycznego. To, co zrobił, jest niedopuszczalne - podsumował Borowczak. 

NIŻEJ ZOBACZYCIE W JAKICH LUKSUSACH PŁAWI SIĘ SIKORSKI. ZDJĘCIA JEGO DWORU ROBIĄ WRAŻENIE: 

Radosław Sikorski postanowił odnieść się do afery, jaka wybuchła po jego wypowiedzi w radiu. Na Facebooku napisał kilka słów na temat wywiadu, którego udzielił w radiu, a także co konkretnie miał na myśli mówiąc o Ukrianie: -„Myślę, że miał moment zawahania w pierwszych 10 dniach wojny, gdy wszyscy nie wiedzieliśmy, jak ona pójdzie”, powiedziałem. Chodziło oczywiście o „moment zawahania” w polityce wobec Ukrainy. Dość przypomnieć, że już wiedząc od Amerykanów o rosyjskich planach agresji polski premier spotykał się w Warszawie i Madrycie z przedstawicielami prorosyjskich radykałów z całej Europy na czele z Viktorem Orbanem i Marine Le Pen - skomentował Sikorski. 

Sonda
Czy Radosław Sikorski powinien przeprosić za słowa na temat Ukrainy i polskiego rządu?
K. GAWKOWSKI: SIKORSKI POWINIEN BYĆ MEDIALNIE ZAKNEBLOWANY

Dlaczego Niemcy zwlekają z wysyłką broni Ukrainie?

Ekspertka wyjaśnia, co dzieje się za naszą zachodnią granicą!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany