Radosław Sikorski

i

Autor: SUPER EXPRESS Radosław Sikorski

TYLKO U NAS

Afera po wypowiedzi Sikorskiego o Ukrainie. Poseł PO grzmi: To jest kompromitacja!

2023-01-24 11:22

Radosław Sikorski wywołał ogromną aferę. Wszystko przez wypowiedź o Ukrainie. Europoseł Sikorski na pytanie w czasie rozmowy w radiu Zet, czy jego zdaniem polski rząd "przez moment myślał o rozbiorze Ukrainy", powiedział: - W pierwszych dziesięciu dniach wojny, kiedy wszyscy nie wiedzieliśmy, jak ona pójdzie. Że może Ukraina upadnie - skomentował. Ta wypowiedź rozpętała burzę. Teraz nawet w PO grzmią. Poseł Jerzy Borowczak w rozmowie z "Super Expressem" mówi wprost: To jest kompromitacja!

Słowa Sikorskiego o podziale Ukrainy wywołały szok

Radosław Sikorski wywołał oburzenie swoją wypowiedzią, której udzielił w radiu Zet w czasie rozmowy z Bogdanem Rymanowskim. Gdy pojawił się temat wojny na Ukrainie, europoseł Sikorski został zapytany, czy jego zdaniem, rząd PiS-u "myślał o rozbiorze Ukrainy". W odpowiedzi padły zaskakujące słowa, Sikorski powiedział, że rząd "miał moment zawahania". I wyznał: - W pierwszych dziesięciu dniach wojny, kiedy wszyscy nie wiedzieliśmy, jak ona pójdzie. Że może Ukraina upadnie - tłumaczył polityk. — I gdyby nie bohaterstwo Zełenskiego i pomoc Zachodu, różnie mogło być - stwierdził na poważnie europoseł. Jego wypowiedź wywołała ogromną burzę, a politycy władzy nie zostawili na niej suchej nitki. Ostro ocenił ją między innymi wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta. - Ten facet, pożyteczny idiota Rosjan z Chobielina, powinien już dzisiaj złożyć mandat europosła. To jego kolejny wybryk, który jest wykorzystywany przez rosyjską propagandę – komentował polityk w Polsacie. Ale nie tylko przeciwnicy Sikorskiego oburzyli się na jego słowa. 

Poseł PO o wypowiedzi Sikorskiego: To jest kompromitacja! Powinien przeprosić

"Super Express" zapytał w PO, co sądzą o komentarzu Sikorskiego. Poseł Platformy Obywatelskiej Jerzy Borowczak powiedział wprost o słowach kolegi z partii: - To jest kompromitacja! Powinien przeprosić. Jeśli nie ma dowodów, to Sikorski się skompromitował, to jest coś niedopuszczalnego! A jeśli coś ma, to niech to ujawni.

I dodał, że w takiej sytuacji Donald Tusk powinien porozmawiać z Radosławem Sikorskim: - Myślę, że Tusk powinien odbyć bardzo poważną rozmowę dyscyplinującą. Przecież Sikorski będzie teraz niewiarygodny, kiedy będzie coś mówił politycznego. To, co zrobił, jest niedopuszczalne - podsumował Borowczak. 

NIŻEJ ZOBACZYCIE W JAKICH LUKSUSACH PŁAWI SIĘ SIKORSKI. ZDJĘCIA JEGO DWORU ROBIĄ WRAŻENIE: 

Radosław Sikorski postanowił odnieść się do afery, jaka wybuchła po jego wypowiedzi w radiu. Na Facebooku napisał kilka słów na temat wywiadu, którego udzielił w radiu, a także co konkretnie miał na myśli mówiąc o Ukrianie: -„Myślę, że miał moment zawahania w pierwszych 10 dniach wojny, gdy wszyscy nie wiedzieliśmy, jak ona pójdzie”, powiedziałem. Chodziło oczywiście o „moment zawahania” w polityce wobec Ukrainy. Dość przypomnieć, że już wiedząc od Amerykanów o rosyjskich planach agresji polski premier spotykał się w Warszawie i Madrycie z przedstawicielami prorosyjskich radykałów z całej Europy na czele z Viktorem Orbanem i Marine Le Pen - skomentował Sikorski. 

Sonda
Czy Radosław Sikorski powinien przeprosić za słowa na temat Ukrainy i polskiego rządu?
K. GAWKOWSKI: SIKORSKI POWINIEN BYĆ MEDIALNIE ZAKNEBLOWANY

Dlaczego Niemcy zwlekają z wysyłką broni Ukrainie?

Ekspertka wyjaśnia, co dzieje się za naszą zachodnią granicą!

Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany