i 500+

i

Autor: Shutterstock 500 plus pożera inflacja

500 plus do waloryzacji? Terlecki wprost: "nastąpi" i dodaje "ale"

2022-06-13 10:08

500 plus zwaloryzowane do 700 zł było głośnym tematem w mediach na początku czerwca. To wówczas jeszcze przed konwencją PiS w Markach pojawiły się informacje, jakoby rząd Prawa i Sprawiedliwości zdecydował się na takie rozwiązanie. Na samej konwencji partii nie było o tym mowy, ale wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki zapewnił, że zmiany w końcu będą.

500 plus jednak zwaloryzowane będzie do poziomu 700 zł? I tak i nie! Enigmatycznej odpowiedzi w tym względzie udzielił wicemarszałek Sejmu, Ryszard Terlecki. Zdaniem polityka możemy spodziewać się takich rozwiązań, które zmienią program socjalny.

500 plus do zmiany. Terlecki mówi też o czasie wprowadzenia

Terlecki wyraźnie jednak podkreślił, że w Prawie i Sprawiedliwości pomysł nie jest nazywany "waloryzacją", a "zmianą". Polityk nie odniósł się także do żadnych konkretnych liczb. Nie podał także daty, kiedy rozwiązanie miałoby wejść w życie. Enigmatycznie jednak stwierdził "nie nadszedł na to moment".

- Nie nazywamy tego "waloryzacją", a pewną zmianą, oczywiście na korzyść tych, którzy otrzymują to świadczenie. Z pewnością coś takiego nastąpi. Jeszcze nie w tej chwili, ponieważ nie nadszedł na to moment - oświadczył 

Poniżej galeria ze zdjęciami, na których widzimy, jak wielkie powodzenie wśród kobiet ma Jarosław Kaczyński

700 zł zamiast 500 plus?

Wicemarszałek Sejmu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości dopytywany przez dziennikarzy o to, czy 500 plus zamieni się konkretnie w 700 plus mówił, że "nie jest to wcale przesądzone". Przy okazji poruszył też temat innego programu pomocy socjalnej, a mianowicie 14. emerytury. Jak się okazuje, wprowadzenie jej na stałe, jak miejsce to miało z 13. emeryturą, skomentował krótko - "być może".

Rozważamy. Będziemy komunikować, kiedy będą one oficjalnie wchodzić w agendę naszych działań - krótko podsumował Terlecki.

Sonda
Czy 500 plus powinno zostać zwaloryzowane do 700 zł?
Express Biedrzyckiej 10.06 (Bartłomiej Sienkiewicz, Adam Balcer, Marek Zuber) Sedno Sprawy: Małgorzata Kidawa- Błońska
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE