Gen. Roman Polko

i

Autor: screen z programu "Raport" Sandry Skibniewskiej Gen. Roman Polko

Generał Roman Polko:

Zwycięstwo Ukrainy? Kluczowe najbliższe tygodnie. W tle Krym

2022-08-12 15:07

Media obiegły zdjęcia satelitarne, które ukazały zniszczenia w rosyjskiej bazie lotniczej na Krymie, zaatakowanej wcześniej w ataku. Te informacje wskazują, że ukraińska armia mogła uzyskać nowe możliwości uderzenia dalekiego zasięgu, co znacząco wpłynie na przebieg wojny. W rozmowie z "Super Expressem" gen. Roman Polko także odnosi się do sytuacji na Krymie.

Generał Polko o Abramsach

Gościem "Super Expressu" był były dowódca jednostki GROM, powołany przez Prezydenta RP do Rady ds. Bezpieczeństwa i Obronności generał Roman Polko, który odniósł się m.in. do sytuacji na Krymie, w kontekście jednostek specjalnych, które jego zdaniem mają znaczenie w wojnie na Ukrainie.

Im ciszej o jednostkach specjalnych, tym lepiej. Nie od dziś jednak wiadomo, że jednym z zadań jednostek specjalnych jest organizowanie partyzantki, dywersji czy też wsparcia militarnego. Patrząc na uderzenia tego typu, jak na Krymie wojsko potrzebuje jednostek specjalnych, aby weryfikować cele podczas misji. Ukraina ma ogromne zasoby i sprzyjającą ludność. Nawet na Krymie. Ma dobre możliwości. Jestem przekonany, że działania dywersyjne będą w dalszym ciągu organizowane. To zakłócanie zaopatrywania i działalność dywersyjna osłabia potencjał Rosjan. Każdy zniszczony skład amunicji Rosji to wiele uratowanych istnień ze strony ukraińskiej - mówi w rozmowie z dziennikarką "Super Expressu" Sandrą Skibniewską gen. Roman Polko. Były dowódca Gromu zauważył także, że kluczowe dla przebiegu wojny na Ukrainie będą najbliższe tygodnie. 

Podczas rozmowy Polko ustosunkował się także do czołgów Abrams, których szkolenie właśnie ruszyło. Polko stwierdził, że czołgi Abrams "są najnowocześniejsze" i ocenił, że ich zakup był dobrym pomysłem. 

Gen. Roman Polko wprost: Abramsy są bardzo dobre

Sandra Skibniewska

i

Autor: Marcin Wziontek/SUPER EXPRESS Sandra Skibniewska w rozmowie z gen. Romanem Polką
Sonda
Czy czołgi Abrams są najlepsze?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają