Anna Maria Siarkowska

i

Autor: SEBASTIAN WIELECHOWSKI Anna Maria Siarkowska

Wybory 2023

Znana posłanka Suwerennej Polski Anna Maria Siarkowska przechodzi do Konfederacji!

2023-07-19 19:23

Posłanka Anna Maria Siarkowska przechodzi z Suwerennej Polski do Konfederacji - podał portal i.pl w środę 19 lipca. Według słów Janusza Korwina Mikkego, Siarkowska ma startować z drugiego miejsca listy Konfederacji w okręgu siedleckim w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

Anna Siarkowska przechodzi z klubu PiS do Konfederacji

O transferze Siarkowskiej poinformował w środę portal i.pl, powołując się na Korwina-Mikkego. "Jak potwierdził to w rozmowie z portalem i.pl członek Rady Liderów i były prezes Nowej Nadziei (wcześniej - KORWiN), Janusz Korwin-Mikke: - Pani poseł Anna Maria Siarkowska wystartuje w okręgu siedleckim z drugiego miejsca w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Numerem jeden będzie pan Krzysztof Mulawa" - czytamy. Jak dodano, Krzysztof Mulawa jest liderem okręgu siedlecko-ostrołęckiego i prezesem Ruchu Narodowego (jednej z partii wchodzących w skład Konfederacji) w regionie mazowieckim.

"Anna Maria Siarkowska szeregi Konfederacji zasilić ma jeszcze podczas trwania bieżącej kadencji. W maju 2022 przystąpiła do Suwerennej Polski, wcześniej zaś była prezesem Partii Republikańskiej. Do Sejmu w 2019 roku dostała się z list Prawa i Sprawiedliwości" - czytamy.

Syn Mariana Banasia na listach Konfederacji

Również 19 lipca w mediach społecznościowych Nowej Nadzieji (kolejna z partii wchodzących w skład Konfederacji) poinformowano, że do partii dołączył Jakub Banaś - syn prezesa NIK Mariana Banasia. "Jakub Banaś będzie kandydatem Konfederacji w nadchodzących wyborach parlamentarnych na liście w Warszawie. Dostał na niej "dwójkę" - podaje i.pl.

Sonda
Popierasz Konfederację?
Express Biedrzyckiej - Szymon HOŁOWNIA
Nasi Partnerzy polecają