Anna Siarkowska, posłanka PiS

i

Autor: Stanisław Kowalczuk/East News

Zmiany w Sejmie

Posłanka Siarkowska wraca do ważnej komisji. Ziobro triumfuje!

2023-02-09 11:42

Anna Maria Siarkowska miesiąc temu została usunięta z dwóch komisji sejmowych. Posłanka Solidarnej Polski została odwołana z komisji administracji i spraw wewnętrznych oraz z komisji obrony narodowej. - To represja - mówiła później Siarkowska, która głosowała wówczas przeciwko projektowi ws. komisji badającej wpływy rosyjskie. Teraz posłanka znów jest w komisji. O jej powrót walczył Zbigniew Ziobro.

Miejsce Anny Marii Siarkowskiej w komisji AiSW zajęła Monika Pawłowska z PiS. Nastąpiły także inne roszady. Powołano również Waldego Dzikowskiego (Koalicja Obywatelska). Z kolei do komisji obrony został powołany Adam Śnieżek (PiS). Posłanka Anna Maria Siarkowska trafiła do komisji mniejszości narodowych i etnicznych. Ze składu tej komisji odwołani zostali posłowie PiS: Adama Śnieżek i Robert Telus. Wygląda na to, że w sejmowych komisjach nastąpią kolejne zmiany. Wszystko za sprawą powrotu Siarkowskiej do komisji obrony narodowej. - Decyzją Sejmu zostałam przywrócona do składu Komisji Obrony Narodowej - napisała na Twitterze Anna Maria Siarkowska.

Awantura w Sejmie! Siarkowska broniła zabitego księdza. Nagle padły przerażające słowa!

Przypomnijmy, że 10 stycznia br.  posłanka Solidarnej Polski zagłosowała w Sejmie przeciw powołaniu komisji ds. wpływu Rosji na bezpieczeństwo energetyczne Polski. W efekcie PiS przegrało głosowanie. Dzień później Sejm przyjął wniosek o "zmianach w składach osobowych komisji sejmowych". Zbigniew Ziobro zapowiedział wówczas, że będzie o tym rozmawiał z politykami Prawa i Sprawiedliwości. Jak widać trwało to miesiąc.

Super Raport 14.12 (Goście: Jan Grabiec - PO oraz Jan Strzeżek - Porozumienie) Sedno Sprawy: Anna Maria Siarkowska
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany