Nie żyje Paweł Śpiewak

i

Autor: Michal Wozniak/East News

Pogrzeb prof Pawła Śpiewaka

Znamy szczegóły pogrzebu prof. Pawła Śpiewaka. Gdzie zostanie pochowany?

2023-04-01 10:43

Pogrzeb prof. Pawła Śpiewaka odbędzie się 2 kwietnia (niedziela) o godz. 13.00 na Cmentarzu Żydowskim przy ul. Okopowej – poinformował w sobotę jego syn, Jan Śpiewak.

Gdzie spocznie socjolog?

Pogrzeb prof. Pawła Śpiewaka odbędzie się 2 kwietnia o godz. 13.00 na Cmentarzu Żydowskim przy ul. Okopowej – poinformował w sobotę jego syn Jan Śpiewak. Informację o dacie pogrzebu Jan Śpiewak przekazał na Twitterze. "30.03 zmarł nasz Tata, Dziadek – Paweł Śpiewak. Pogrzeb odbędzie się na Cmentarzu Żydowskim przy ul Okopowej, 2.04 o godzinie 13.00" – napisał. Paweł Śpiewak urodził się w rodzinie polsko-żydowskiej, był synem pisarki i tłumaczki Anny Kamieńskiej (1920-1986) oraz poety i tłumacza Jana Śpiewaka (1908-1967). Jego dziadkowie od strony ojca, Leon i Klara zginęli 13 października 1942 roku zamordowani przez faszystów.

Prof. Paweł Śpiewak zasłynął przede wszystkim jako publicysta. Często komentował bieżące sprawy polityczne, nie raz w mocnych słowach. Sam kandydował w wyborach z 2005 roku. Dostał mandat na Sejm w okręgu warszawskim, startując jako kandydat bezpartyjny z listy PO. Był także socjologiem, wykładowcą Uniwersytetu Warszawskiego, a także posłem na Sejm V kadencji.

Nie ubiegał się o reelekcję. Był wykładowcą Uniwersytetu Warszawskiego, a w latach 2011-2020 pełnił funkcję dyrektora Żydowskiego Instytutu Historycznego. Napisał także kilka książek, w tym „Pamięć po komunizmie” czy „Żydokomuna”. Prof. Paweł Śpiewak zmarł 30 marca 2023 roku. 17 kwietnia skończyłyby 72 lata. Smutną wiadomość potwierdził w rozmowie z Onetem syn historyka, socjolog Jan Śpiewak. Nie wiadomo, jaka była przyczyna zgonu.

Sonda
Czy zasiłek pogrzebowy powinien być wyższy?
Groby znanych Polaków nieopłacone. Grozi im likwidacja!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany