Ziobro za obroną prześladowanych chrześcijan. Będą kary za publiczne lżenie lub wyszydzanie Kościoła

i

Autor: Shutterstock, Tomasz Golla/Super Express Ziobro za obroną prześladowanych chrześcijan. Będą kary za "publiczne lżenie lub wyszydzanie" Kościoła

Mówi o agresji wobec wierzących

Ziobro za obroną prześladowanych chrześcijan. Będą kary za "publiczne lżenie lub wyszydzanie" Kościoła

2022-10-04 13:21

Pod obywatelskim projektem noweli Kodeksu karnego, który miałby penalizować "publiczne lżenie lub wyszydzanie" Kościoła lub związku wyznaniowego, podpisało się blisko 400 tys. osób - poinformował we wtorek szef MS Zbigniew Ziobro. Dodał, że projekt zostanie złożony w Sejmie we wtorek.

Ziobro chce zadbać o wolność dla chrześcijan

 - Chciałbym ogromnie podziękować wszystkim zaangażowanym w ten proces zbierania podpisów, które zakończyły się wielkim sukcesem w postaci zebrania już blisko 400 tys. podpisów - mówił Ziobro. Szef MS zwracał uwagę, że żyjemy w czasach narastającej agresji wobec ludzi, którzy - jak mówił - mają wolę i odwagę przyznawać się do swojej wiary, zwłaszcza publicznie. - Są tego liczne, namacalne niestety przykłady - powiedział. Nie wspomniał o agresji, która również narasta wobec innych grup w Polsce, jak np. osób nieheteronormatywnych.

Co zaskakujące, wspomniał o konieczności dbania o wolność… Oczywiście wolność dla chrześcijan. – Mamy obowiązek jako osoby działające publicznie wystąpić w obronie tych, którzy chcą w sposób swobodny i wolny jak mówi polska konstytucja manifestować swoją wiarę i przyznawać się do swojego sumienia, swoich zasad, wyznawanej religii, nie tylko w zaciszu domowym, choć również oczywiście, ale też publicznie, bo to właśnie gwarantują podstawowe akty prawa międzynarodowego - mówił. - Będę dziś apelował w rozmowie osobistej - mam nadzieję - z marszałek Sejmu Elżbietą Witek, o jak najszybsze poddanie pod prace parlamentarne tego projektu - dodał. W ocenie Zbigniewa Ziobry projekt "jest ważny i potrzebny dla gwarantowania bezpieczeństwa wszystkich polskich obywateli"

Express Biedrzyckiej - prof. Marcin Matczak: Ziobro chce całkowitego skażenia systemu sądownictwa
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany