Wołodymyr Zełenski

i

Autor: wikipedi.org, lic. Creative Commons

Wojna na Ukrainie

Zełenski złożył życzenia wielkanocne. "Wierzymy w wolność"

2023-04-09 10:02

Wołodymyr Zełenski napisał na Telegramie życzenia dla wszystkich Ukraińcow, którzy obchodzą święta wielkanocne, czy to na linii frontu, czy w miastach i wsiach. Skierował także życzenia do wszystkich świętujących w różnych krajach i częściach świata. Podkreślał, że mimo różnic wszyscy "wierzymy w wolność".

Wołodymyr Zełenski złożył życzenia wielkanocne

- Składam życzenia Ukraińcom i wszystkim chrześcijanom, którzy dzisiaj obchodzą Wielkanoc. Obchodzą ją na pierwszej linii frontu, w różnych naszych miastach i wsiach - napisał Wołodymyr Zełenski na Telegramie.

Prezydent Ukrainy napisał również życzenia do świętujących Wielkanoc w różnych krajach i częściach świata. Podkreślał, że Ukraina dziś "stoi na straży" wolnego świata.

- To współczesny świat. Świat, który chce żyć wolno. Świat, w którym ceni się życie, szacunek, równość każdego człowieka. Dzisiaj Ukraina stoi na straży tego świata. Walczy o swoją ziemię i o swoje wartości - powiedział Zełenski.

"W wolność wierzymy tak samo"

Zełenski uczestniczył również w iftarze z ukraińskimi muzułmanami, zapowiedział również, że wkrótce pozdrowi ukraińskich Żydów, gdy zakończy się Pascha, a później złoży życzenia tym, którzy będą obchodzili Wielkanoc 16 kwietnia.

- Możemy wyznawać różne religie, ale w wolność wierzymy tak samo. Możemy mieć różne tradycje, ale jedna jest wspólna – to obrona ojczystej ziemi. Świętujemy w różne daty, ale jedna będzie wspólna dla nas wszystkich – dla Ukrainy i całego wolnego świata. To dzień naszego Zwycięstwa - pisał prezydent Ukrainy.

Przejazd kolumny z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim
Sonda
Wierzysz, że wojna na Ukrainie skończy się w 2023 roku?