Wołodymyr Zełenski w drodze z USA spotkał się z Andrzejem Dudą. Rozmawiali o wojnie

i

Autor: PAP/Jakub Szymczuk/KPRP

Wojna na Ukrainie

Zełenski dziękuje Polakom za pomoc. "Polska wzięła nas w ramiona"

2023-01-12 20:48

- Polska zadziwiła nas i cały świat uściskiem, wzięła nas w ramiona - powiedział w programie „Gość Wiadomości” Wołodymyr Zełenski. Prezydent Ukrainy podziękował za to, że Polska "przyjęła miliony Ukraińców". - Jestem wdzięczny drużynie prezydenta, premiera i Polakom za takie podejście – powiedział Zełenski. To pierwszy wywiad, którego prezydent Ukrainy udzielił polskim mediom od wybuchu pełnoskalowej wojny.

Prezydent Ukrainy dziękuje Polakom

– Spodziewaliśmy się wsparcia od Trójkąta Lubelskiego, tak samo jak od bałtyckich przyjaciół z Estonii i Łotwy. Oczekiwaliśmy pomocy od wszystkich, ale nie od wszystkich się doczekaliśmy tej pomocy - powiedział w programie TVP "Gość Wiadomości" Wołodymyr Zełenski. Korespondent TVP Tomasz Jędruchów zapytał prezydenta Ukrainy o postawę innych krajów po rozpoczęciu zbrodniczej inwazji przez Rosję. - Przewartościowaliśmy wiele spraw, jest wiele państw, które okazały się małostkowe – stwierdził Zełenski. 

Zaznaczył, że jest wdzięczny Polsce za to, że przyjęła miliony Ukraińców. - Polska zadziwiła nas i cały świat uściskiem, wzięła nas w ramiona. Jestem wdzięczny drużynie prezydenta, premiera i Polakom za takie podejście – powiedział prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski.

Sonda
Co Ukraina powinna zrobić z jeńcami wojennymi?
Gen. Leon Komornicki: "Ważne jest, by Ukraina była nie na stole negocjacyjnym, a przy stole" [Express Biedrzyckiej]