Zbigniew Hołdys

i

Autor: AKPA Zbigniew Hołdys

SZOKUJĄCA WIADOMOŚĆ!

Zwolnienia w RASP. Hołdysowi też podziękowano! "Jakby co, jestem do wzięcia"

2022-11-21 14:18

Muzyk i publicysta Zbigniew Hołdys poinformował, że "Newsweek", dla którego pisał od 10 lat, właśnie zakończył z nim współpracę. Hołdys przekazał wiadomość na Twitterze. "Jakby co, jestem do wzięcia" - dodał. W środę, 17 listopada Ringier Axel Springer Polska rozpoczął proces grupowych zwolnień.

Zbigniew Hołdys w poniedziałek, 21 listopada przekazał na Twitterze szokującą wiadomość. "Przed chwilą Newsweek podziękował mi za współpracę. Jakby co jestem do wzięcia" - poinformował muzyk. Hołdys od 10 lat pisał dla gazety feleietony. 

Fani zawiedzeni decyzją "Newsweeka". Okazali Hołdysowi dużo wsparcia 

Wiadomość o rozstaniu Hołdysa z redakcją "Newsweeka" była dużym zaskoczeniem dla jego fanów. Pod wpisem publicysty pojawiło się wiele słów wsparcia. 

"Wielka szkoda. Jedyne felietony, które tak wspaniałe łączyły obecną sytuację polityczną/społeczną ze światem szeroko pojętej kultury”,

"Pana felietony to absolutnie ZAWSZE była dla mnie pozycja numer 1 przy otwarciu nowego Newsweeka. Z niecierpliwością będę śledzić Twittera, wyczekując informacji o tym, gdzie zaczyna Pan swój nowy, lepszy rozdział” - pisali zasmuceni internauci. 

Post skomentował również były redaktor naczelny "Newsweeka”, Tomasz Lis, który podziękował Hołdysowi za lata współpracy. "Bardzo zła wiadomość. Czekamy na nowe miejsce Twoich felietonów, Mistrzu" - napisał z kolei senator KO Marcin Bosacki. 

Zwolnienia grupowe w Ringier Axel Springer Polska. "W dziale kultury zostało 0 osób"

Jak informował portal Wirtualnemedia.pl - w środę, 17 listopada w Ringier Axel Springer Polska rozpoczął proces grupowych zwolnień. Pracę oprócz Hołdysa stracił także m.in. Aleksander Hudzik z działu kultury tygodnika. 

"Gdy w marcu 2019 roku zatrudniano mnie w dziale kultury Newsweeka, pracowały tam 4 osoby, dziś mnie z niego zwolniono i w dziale kultura zostało 0 osób" - napisał dziennikarz na Facebooku.

Sonda
Czy czytałeś/czytałaś felietony Hołdysa?
K. GAWKOWSKI: SIKORSKI POWINIEN BYĆ MEDIALNIE ZAKNEBLOWANY