Tusk apeluje do najważniejszych polityków w kraju. “Wracajcie z wakacji”

i

Autor: Marek Zieliński / Super Express; Sebastian Wielechowski / Super Express; Marcin Gadomski / Super Express Tusk apeluje do najważniejszych polityków w kraju. “Wracajcie z wakacji”

KATASTROFA EKOLOGICZNA

Zatrucie Odry. Tusk apeluje do ważnych polityków PiS. “Wracajcie z wakacji”

2022-08-13 9:43

- Kryzys związany z zatruciem Odry trwa 18 dni, blisko też 18 dni trwa też zwłoka władz w podejmowaniu decyzji - mówił w sobotę 13 sierpnia na konferencji w Szczecinie lider PO Donald Tusk. Były premier zaapelował do prezydenta, premiera i prezesa PiS, by natychmiast wrócili z wakacji i zajęli się zarządzeniem kryzysowym.

Tusk w Szczecinie bierze udział w sztabie kryzysowym razem z marszałkami województw: opolskiego, lubuskiego, zachodniopomorskiego oraz przedstawicielami Dolnego Śląska, prezydentami miast, starostami i wójtami z terenów nadodrzańskich.

Zarażenie Odry. Tusk apeluje do najważniejszych osób w kraju. “Wracajcie z wakacji!”

Lider PO ocenił, że w sytuacji katastrofy ekologicznej na Odrze mamy do czynienia z "bezczynnością i opuszczeniem rąk przez władze centralne". Dodał, że musi z tego miejsca zapytać: "ktokolwiek widział, ktokolwiek wie, gdzie jest dzisiaj osoba bezpośrednio odpowiedzialna za zarządzanie kryzysowe w takiej sytuacji, jaka spotkała Odrę i województwa leżące nad Odrą?"

Tusk mówił, że myśli tu o premierze Mateuszu Morawieckim, prezydencie Andrzeju Dudzie i prezesie PiS Jarosławie Kaczyńskim. - Kryzys trwa 18 dni, ta zwłoka, jeżeli chodzi o podejmowanie działań przez władze, też trwa blisko 18 dni. My nie zastąpimy tutaj oczywiście rządu, będziemy się wspólnie informować i zastanawiać, co rząd musi zrobić i to będziemy artykułować oraz zastanawiać się, co my możemy zrobić - powiedział Tusk.

- Ale gorąco apeluję do pana prezydenta, do pana premiera, do pana prezesa (PiS), żeby wrócili z wakacji natychmiast i zajęli się zarządzaniem kryzysowym, tak jak należy w takiej sytuacji postępować. Chodzi o bezpieczeństwo ludzi, środowiska naturalnego, to jest także sprawa międzynarodowa - powiedział lider PO.

Katastrofa ekologiczna w Odrze. Kto truje ryby w rzece?

Lider PO zaznaczył, że nie wyobraża sobie, też z racji własnego doświadczenia, aby w takiej sytuacji nie obradował permanentnie sztab kryzysowy z najważniejszymi urzędnikami państwowymi na czele. - Mam nadzieję, że się odnajdą w najbliższych godzinach i staną na wysokości zadania - mówił Tusk.

Zgodnie z informacją z KPRM konferencję prasową premiera Morawieckiego zaplanowano w sobotę na godz. 9.45 w Gorzowie Wielkopolskim.

ZOBACZ TAKŻE: Ostre słowa Tuska. Porównał PiS do rtęci. "Śnięte są nie tylko ryby w Odrze..."

Sonda
Śledzisz na bieżąco informacje nt. zanieczyszczenia Odry?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE