Jacek Sasin

i

Autor: Archiwum Jacek Sasin

Jeszcze przed wyborami

Zasiłek pogrzebowy będzie wyższy? Jasna zapowiedź Sasina

2023-07-05 22:05

Zrobię wszystko, żeby jeszcze przed wyborami załatwić sprawę podwyższenia zasiłku pogrzebowego - powiedział w środę minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Podkreślił, że jest to jedna ze spraw, która musi być wreszcie załatwiona.

Sasin: zrobię wszystko żeby zasiłek pogrzebowy został podwyższony przed wyborami

Minister Jacek Sasin uczestniczył w programie Telewizji Trwam z telefonicznym udziałem słuchaczy. Jeden z ze słuchaczy zapytał o sprawę podwyższenia zasiłku pogrzebowego, którego wysokość została ograniczona do 4 tys. zł za rządów Donalda Tuska.

- "Nawet wczoraj mieliśmy spotkanie kierownictwa naszej partii, gdzie o tym rozmawialiśmy i myślę, że jeszcze przed wyborami tę niesprawiedliwość postaramy się zlikwidować - niesprawiedliwość, która powstała w wyniku decyzji naszych poprzedników. To rzeczywiście jest jedna z tych spraw, która musi być wreszcie załatwiona" - odpowiedział  Jacek Sasin.

"Zrobię żeby wszystko - i kładę tu rękę na sercu - żeby przekonać pana premiera i moich kolegów, w rządzie i w kierownictwie partii, żeby to jeszcze przed wyborami załatwić" - zapewnił minister.

Zasiłek pogrzebowy od 1 marca 2011 roku wynosi 4 000 zł, a wcześniej było to 6 406,16 zł.

Sonda
Czy zasiłek pogrzebowy powinien być wyższy?
Pieniądze to nie wszystko - Marek Zuber