Marek Suski z nagrodą

i

Autor: VIPHOTO/EAST NEWS

Zarobki szefów gabinetów politycznych. Suski najważniejszy ale nie najcenniejszy

2018-02-27 4:30

Zwykły Polak może tylko pozazdrościć takich zarobków! Mowa o szefach gabinetów politycznych. Najważniejszym spośród nich jest kierujący gabinetem premiera Marek Suski (60 l.). Ale z zarobkami 10,9 tys. zł wcale nie jest najlepiej wynagradzany.

Jak wynika z odpowiedzi na zapytanie poselskie, najlepiej zarabia pracownica Krzysztofa Jurgiela (65 l.) - Joanna Kowalska (62 l.). Szefowa gabinetu ministra rolnictwa miesięcznie dostaje 13,9 tys. zł brutto. Dobrze płacą też w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. Przeciętne wynagrodzenie szefa gabinetu w 2017 r. (wówczas było to Ministerstwo Rozwoju) sięgało 13,6 tys. zł.

Niedawno pisaliśmy również o Przemysławie Bednarskim (23 l.), pupilu Henryka Kowalczyka (62 l.). Młodzieniec w resorcie środowiska może liczyć na pensję rzędu niemal 8 tys. zł, co i tak jest jedną z najniższych płac.

Są też takie ministerstwa, które nie chcą wprost ujawnić, ile u nich się zarabia. Na przykład MON i MSWiA, zamiast podać konkretne kwoty, powołały się na stosowne rozporządzenie dotyczące zarobków w gabinetach. Wiemy jednak, że np. Bartłomiej Misiewicz (28 l.), pracując dla Antoniego Macierewicza (70 l.), zarabiał aż 12 tys. zł. - Najgorsze jest to, że tak naprawdę nie wiemy, co pracownicy gabinetów dokładnie robią. Mogą to być, owszem, znakomici fachowcy, ale obywatele powinni wiedzieć, jakie mają zadania i czy się z nich wywiązują. Trudno jednak nie oprzeć się wrażeniu, że jest to "przechowalnia" znajomych i przyjaciół królika, a nie faktycznie miejsce pracy - mówi poseł Kukiz'15 Piotr Apel (34 l.).

I pomyśleć, że jeszcze przed wyborami politycy PiS sami postulowali likwidację gabinetów!

Zobacz także: Pożyczył prezesowi pieniądze dostał 77 000 zł nagrody

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE