Adrian Zandberg

i

Autor: SUPER EXPRESS Adrian Zandberg

Wybory 2023

Zandberg zapewnia: budowa mieszkań będzie kluczowym postulatem w kampanii Lewicy

2023-06-28 8:20

Budowa mieszkań będzie kluczowym postulatem w kampanii Lewicy - mówi PAP lider partii Razem Adrian Zandberg, który m.in. z współprzewodniczącym Nowej Lewicy Włodzimierzem Czarzastym spotkał się z austriackimi politykami, którzy realizują program mieszkaniowy w Wiedniu. W poniedziałek i wtorek delegacja Lewicy przebywała w Wiedniu, gdzie z austriackimi politykami konsultowali program mieszkaniowy.

Zandberg deklaruje: Budowa mieszkań to będzie kluczowy postulat w kampanii Lewicy 

Adrian Zandberg, który w stolicy Austrii był razem z szefem sztabu Lewicy, wicemarszałkiem Sejmu Włodzimierzem Czarzastym i posłem Andrzejem Szejną, w rozmowie z PAP podkreśla, że "Wiedeń udowodnił, że inna polityka mieszkaniowa jest możliwa". - Większość mieszkańców płaci tu niski, regulowany czynsz. Mieszkania buduje i wynajmuje samorząd. To rozwiązanie sprawiedliwe i tańsze, niż rozdawanie miliardów z budżetu bankom i deweloperom - mówi Zandberg.

- W poniedziałek rozmawialiśmy z burmistrzem Wiednia, Michaelem Ludwigiem i jego ekipą. Przyjrzeliśmy się miejskiej spółce, która odpowiada za budowę i utrzymanie mieszkań. Rozmawialiśmy z ekspertami o finansowaniu, przewagach publicznej własności i nowoczesnym planowaniu osiedli - przekazał polityk. Dodał, że we wtorek rozmawiał z Andym Bablerem - szefem austriackiej lewicy, która stoi za programem mieszkaniowym. 

Jak relacjonuje Zandberg: - Babler opowiadał, że kiedy austriaccy socjaliści rozpoczęli budowę mieszkań, tutejsza prawica też twierdziła, że to niemożliwe, a socjaliści to marzyciele". - No i ci marzyciele w samym Wiedniu zbudowali 220 tysięcy mieszkań. Stolica Austrii jest dzięki nim jednym z najlepszych miast do życia na świecie - podkreśla Adrian Zandberg.

- Budowa mieszkań to będzie kluczowy postulat w kampanii Lewicy - deklaruje Zandberg. "Publiczny program budowy mieszkań daje prawdziwą wolność: tani dach nad głową i niższe koszty życia. Chcemy z tych austriackich rozwiązań skorzystać w Polsce" - dodał. Zandberg przekazął także, że w programie wyborczym Lewicy mają znaleźć się też inne rozwiązania, które już funkcjonują w innych krajach, a które dotyczą m.in. pracy czy ochrony zdrowia.

NIŻEJ GALERIA ZDJĘĆ ADRIANA ZANDBERGA W ROLI ŚWIADKA PANA MŁODEGO:

Express Biedrzyckiej - prof. Antoni DUDEK
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany