Jarosław Kaczyński

i

Autor: ART SERVICE Jarosław Kaczyński

Koalicja rządząca rozlicza rządy PiS

Zaczęli od Romanowskiego skończą na Kaczyńskim? "Marzę, by go zobaczyć za kratami"

2024-06-21 7:49

Prokurator Generalny chce postawić zarzuty i aresztować Marcina Romanowskiego (48 l.). Do Sejmu trafił już wniosek o pociągnięcie do odpowiedzialności karnej za Fundusz Sprawiedliwości polityka Suwerennej Polski. - To akt zemsty, zaczęli od niego, a mogą skończyć na innych politykach prawicy, także na prezesie Kaczyńskim – obawia się Michał Wójcik (53 l.).

Chcą rozbić opozycję

Śledztwo dotyczące wydatkowania środków z Funduszu Sprawiedliwości prowadzi Prokuratura Krajowa, która do tej pory postawiła zarzuty siedmiu osobom, z których trzy trafiły do aresztu. Czwartą, jeżeli zgodzi się na to Sejm, będzie Marcin Romanowski. Wniosek o zatrzymanie i areszt prokuratura uzasadnia obawą o matactwo i utrudnianie postępowania przez podejrzanego w związku z grożącą mu surową karą. Dla Michała Wójcika cała historia jest skandalem. Skandalem nazywa to Michał Wójcik. -  Chcą całkowicie rozbić opozycję, działają w ramach politycznej zemsty. Dziś każdy z naszego obozu prawicy może być potraktowany w taki sposób, ta władza nie ma żadnego umiaru. Nie pozwolimy na to - mówi wiceprezes Suwerennej Polski.

Kaczyński za kratami? Marzę o tym

Okazuje się, że obawy Wójcika są uzasadnione, bo dla Witolda Zembaczyńskiego (44 l.) widok prezesa Prawa i Sprawiedliwości w więzieniu to wręcz marzenie. - Jarosław Kaczyński za kratami, to jest obrazek, o którym ja marzę. Za to wszystko, za całokształt. - mówi poseł Koalicji Obywatelskiej. Członek komisji śledczej ds. Pegasusa dodaje, że z czasem na światło dzienne będą wychodziły kolejne informacje i dowody na odpowiedzialność Kaczyńskiego. - Prezes może beknąć za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, bo z tym mieliśmy do czynienia w jego reżimie uważa Zembaczyński. Tymczasem sam prezes PiS zdaje się nie obawiać takiego scenariusza. Zapewniał o tym niedawno w „Sednie Sprawy” - Od wielu lat słyszę, że będę siedział i na razie jestem na wolności. Sądzę, że tak zostanie mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości.

P. ZGORZELSKI: NIE ZGODZIMY SIĘ NA ADOPCJĘ DZIECI W ZWIĄZKACH PARTNERSKICH

QUIZ. Afery polityczne w Polsce. Nie tylko Rywin i Amber Gold. Pamiętasz, czym się bulwersowaliśmy?

Pytanie 1 z 10
No ale na początek nie może być niczego innego. Kim był Lew Rywin, w momencie wybuchu afery?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają