Jarosław Kaczyński, Mariusz Błaszczak

i

Autor: Tomasz Radzik Jarosław Kaczyński, Mariusz Błaszczak

WYRÓŻNIENIE SZEFA MON

Wzruszający list Kaczyńskiego do Błaszczaka: "Drogi Mariuszu, z głębi serca Ci winszuję"

2023-02-08 8:53

Mariusz Błaszczak został wyróżniony. Minister obrony narodowej został uznany Człowiekiem Wolności Roku 2022 przez tygodnik "Sieci". W uroczystej gali nadania tytuły Błaszczakowi udziału nie brał Jarosław Kaczyński. Nie zapomniał jednak o wicepremierze Błaszczaku i skierował do niego piękny list.

Mariusz Błaszczak uznany Człowiekiem Wolności Roku 2022 przez tygodnik "Sieci". Kaczyński wzruszony: Drogi Mariuszu z głębi serca Ci winszuję

Mariusz Błaszczak jest ostatnio bardzo doceniany, wystarczy wspomnieć o niedawnym sondażu prezydenckim, w którym uplasował się w na pierwszym miejscu. A teraz zaś minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak został uznany Człowiekiem Wolności Roku 2022 przez tygodnik "Sieci". Niestety, na uroczystej gali uhonorowania szefa MON nie pojawił się prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Jednak nie zapomniał o laureacie narody tygodnika. Wystosował list, który został odczytany przez sekretarza generalnego PiS Krzysztofa Sobolewskiego. Kaczyński napisał w liście: - Niezmiernie się cieszę, iż tytuł „Człowieka Wolności 2022” został przyznany wicepremierowi, ministrowi obrony narodowej Mariuszowi Błaszczakowi. To wyjątkowo trafny wybór. Jest bowiem zasługą pana ministra, że Polki i Polacy mogą czuć się coraz bezpieczniej. (…) To panu ministrowi zawdzięczamy, ze Wojsko Polskie wzrasta liczebnie i modernizuje się w szybkim tempie. Drogi Mariuszu z głębi serca Ci winszuję tego tytułu i dziękuję za to, co robisz dla Polski - podziękował prezes PiS. 

Premier podziękował Mariuszowi Błaszczakowi 

W uroczystości brał natomiast udział premier Mateusz Morawiecki, który powiedział: - Właśnie teraz, kiedy żyjemy w momencie zwrotnym historii, potrzeba jest ludzi takich jak pan premier Mariusz Błaszczak, którzy - jestem o tym przekonany - zrobią wszystko, i to zrobią dobrze, aby umocnić siłę polskiej armii, aby podnieść ją na poziom, przy którym będziemy mogli powiedzieć: "tak, polska wolność jest bezpieczna, polska wolność, choć zagrożona, jak od ponad tysiąca lat, jednak jest dziś bezpieczna dzięki temu, co zrobił rząd i obóz PiS z panem prezesem Jarosławem Kaczyńskim na czele" - podkreśłił.

W gali wzięli udział także m.in. wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, wicepremier szef MKiDN Piotr Gliński, szef MS Zbigniew Ziobro, minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek oraz prezes TK Julia Przyłębska, prezes NBP Adam Glapiński, a także przedstawiciele Kancelarii Prezydenta i Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, parlamentarzyści i przedstawiciela duchowieństwa.

Sonda
Jak oceniasz szefa MON, Mariusza Błaszczaka?
W. CZARZASTY: MARIUSZ BŁASZCZAK ZMĄDRZAŁ, BĘDĄ PATRIOTY

Polska potęgą militarną Europy? Wojskowy ekspert studzi entuzjazm.

Posłuchaj, jak liczna i wyposażona jest obecnie polska armia.

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany