Premier Mateusz Morawiecki

i

Autor: Robert Gardzinski / Forum Premier Mateusz Morawiecki

Specjalny list

Premier Morawiecki: Nie zostawimy seniorów bez wsparcia

2023-02-08 5:07

Premier Mateusz Morawiecki napisał specjalny list do wszystkich seniorów: - Seniorzy są dla rządu Prawa i Sprawiedliwości oczkiem w głowie. Konsekwentna waloryzacja świadczeń, emerytura bez podatku, 13. i 14. emerytury – to konkretne sprawy, o które zadbaliśmy. Od 2015 r. sytuacja polskich seniorów zmieniła się nie do poznania. I nadal będziemy robić wszystko, aby zapewnić każdemu emerytowi godne życie - podkreśla szef rządu w "Super Expressie".

Szanowni Państwo, drodzy Seniorzy!

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że czasy są trudne. Pandemia, wojna i kryzys doprowadziły do inflacji, jakiej dawno nie było. Jednak dobry rząd nie pozostawia obywateli bez wsparcia. A taki jest właśnie rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Od początku kryzysu stoimy na straży interesów zwykłych Polaków. Pomagamy i pracownikom, i przedsiębiorcom. Uchroniliśmy tysiące firm przed zamknięciem. Utrzymaliśmy w ten sposób kilka milionów miejsc pracy. Nie dopuściliśmy, by wróciły bieda i bezrobocie jak za czasów Balcerowicza i Tuska.

Na zimę zadbaliśmy o dostawy węgla i utrzymaliśmy ceny na znośnym poziomie. Obroniliśmy polskie rodziny przed gwałtownym skokiem cen za prąd i gaz. Osłoniliśmy budżety domowe przed kosztami, jakie niesie kryzys. Im trudniejsza sytuacja, tym większa determinacja rządu. Nikogo nie zostawiamy bez wsparcia.

Seniorzy są dla rządu Prawa i Sprawiedliwości oczkiem w głowie. Konsekwentna waloryzacja świadczeń, emerytura bez podatku, 13. i 14. emerytury – to konkretne sprawy, o które zadbaliśmy. Od 2015 r. sytuacja polskich seniorów zmieniła się nie do poznania. I nadal będziemy robić wszystko, aby zapewnić każdemu emerytowi godne życie.

Wiem doskonale, że wielu z Państwa niepokoi się, czy inflacja nie zje tych dodatkowych pieniędzy. Ceny w sklepach często przyprawiają o zawrót głowy. Niestety, takie są konsekwencje kryzysu wywołanego wojną. Rząd nie może jednak patrzeć z założonymi rękami na tę sytuację. Dlatego po raz kolejny zwiększamy waloryzację rent i emerytur.

Już od 1 marca wszyscy emeryci otrzymają rekordową podwyżkę o 14,8 proc., nie mniejszą niż 250 zł brutto. Minimalna emerytura wyniesie 1588 zł. To prawie dwa razy więcej niż za czasów Donalda Tuska. Niemal każdy emeryt w Polsce dostanie od 200 do 400 zł więcej miesięcznie na rękę. Z takim wsparciem inflacja będzie ciążyć mniej. A już w tym roku ceny powinny się ustabilizować.

Na trudne czasy nie ma magicznych recept. Ale jest jedno pewne rozwiązanie, któremu można zaufać – to rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Mateusz Morawiecki, premier

Politycy od Kuchni - Mateusz Morawiecki
Listen on Spreaker.