Mateusz Morawiecki, Donald Tusk, Szymon Hołownia

i

Autor: Michal Dubiel/REPORTER, KRPM, Krzysztof Radzki/East News

Wybory prezydenckie 2025. Wiemy, kto może zostać prezydentem! Sondaż zwiastuje walkę o władzę

2022-07-06 10:25

Do wyborów prezydenckich w 2025 roku zostały jeszcze 3 lata, ale cicha walka o stołek prezydenta Polski już się zaczęła. Z sondażu Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu” wynika, że nowym prezydentem Polski może zostać Mateusz Morawiecki (54 l.) lub Szymon Hołownia (46 l.). To oni prawdopodobnie spotkają się w drugiej turze wyborów i powalczą o najwyższy urząd w państwie. Ale jest jeszcze jeden liczący się kandydat na prezydenta...

Wybory prezydenckie 2025: wyniki sondażu wskazują nowego prezydenta Polski

Do końca kadencji prezydenta Andrzeja Dudy (50 l.) zostały trzy lata, lecz największe partie polityczne już dziś zastanawiają się, kogo wystawić do rywalizacji o najwyższy urząd w państwie. Instytut Badań Pollster zapytał Polaków, na którego spośród liderów partii politycznych głosowaliby w wyborach prezydenckich. Jedynie w przypadku PiS nie pytaliśmy o prezesa Jarosława Kaczyńskiego (73 l.), ale o Mateusza Morawieckiego. Powód? W poprzednim naszym sondażu wyborcy PiS wyrazili wolę, aby to obecny premier startował w wyborach jako reprezentant Zjednoczonej Prawicy. Badanie wykonano w dniach 21-22 czerwca na próbie 1011 osób.

Sondaż. Polacy wskazali, kto powinien zostać kolejnym prezydnetem Polski

i

Autor: SE/Stanisław Chodorowski Sondaż. Polacy wskazali, kto powinien zostać kolejnym prezydnetem Polski

Nowym prezydentem Polski w 2025 zostanie Morawiecki, Hołownia czy Tusk?

I co istotne, z obecnego sondażu wynika, że to właśnie Morawiecki ma największe szanse na urząd prezydenta, bo ponownie uzyskał najwięcej głosów (22 proc.). Na drugiej pozycji uplasował się Szymon Hołownia, lider ruchu Polska 2050. Dopiero na trzecim miejscu, co może być zaskoczeniem, znalazł się szef PO Donald Tusk (65 l.).

Najnowszy sondaż: Kto odpowiada za inflację i drożyznę w Polsce?

Ekspert komentuje sondaż dotyczący wyborów prezydenckich. Ostra opinia

- Mateusz Morawiecki ma duże poparcie, bo jest jednym z liderów PiS i premierem. Z kolei popularność Szymona Hołowni wynika z jego apolitycznej przeszłości – komentuje wyniki politolog, Rafał Chwedoruk (53 l.). – Szanse ma jeszcze tylko Donald Tusk. Wyniki pozostałych kandydatów oznaczają, że nie powinni oni startować w wyborach – dodaje ekspert.

Express Biedrzyckiej - dr Mirosław Oczkoś: To będzie kampania na noże, pałki i maczugi
Sonda
Kto powinien zostać prezydentem w 2025 roku?