Sondaż. Kto powinien zostać kandydatem na prezydenta ze Zjednoczonej Prawicy

i

Autor: Andrzej Lange/SUPER EXPRESS Sondaż. Kto powinien zostać kandydatem na prezydenta ze Zjednoczonej Prawicy

Najnowszy sondaż prezydencki wśród kandydatów PiS: Morawiecki deklasuje

2022-05-31 8:52

Wybory prezydenckie 2025. Zjednoczona Prawica do 2025 roku musi wybrać osobę, którą chce obsadzić urząd prezydenta. Według sondażu Instytutu Badań Pollster dla Super Expressu, to Mateusz Morawiecki jest liderem poparcia w tej kwestii. Jego w roli kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta widzi najwięcej respondentów sondażu prezydenckiego.

Sondaż prezydencki. Kto ze Zjednoczonej Prawicy ma największe poparcie? 

Wybory prezydenckie 2025. Chociaż do wyborów prezydenckich daleka droga, to już warto sprawdzać, jakich polityków, jako kandydatów na prezydenta, widzieliby Polacy. Obecny premier Mateusz Morawiecki ma największe szanse w prezydenckim wyścigu, jeśli chodzi o kandydata ze Zjednoczonej Prawicy. Aż 33 proc. osób wskazało właśnie na niego. Daje to prawie trzykrotną przewagę nad poprzedniczką - Beatą Szydło (12 proc.). Siła oddziaływania Morawieckiego musi być ogromna, skoro oddalił się wynikiem od Jarosława Kaczyńskiego tak mocno. Prezes PiS uplasował się bowiem wraz z marszałek Sejmu Elżbietą Witek na miejscu trzecim. Obydwoje uzyskali 8 proc. poparcia.

Sondaż prezydencki. Kto kandydatem Zjednoczonej Prawicy na prezydenta?

i

Autor: SE/Maciej Turowicz

Kto ze Zjednoczonej Prawicy może być kandydatem na prezydenta? Wyniki Ziobry, Sasina i Błaszczaka

Miejsce czwarte i 7 proc. głosów przypadły Mariuszowi Błaszczakowi, ministrowi obrony narodowej. Choć wynik 6 proc. jest daleko od podium, to dla Zbigniewa Ziobry może być to dobra wiadomość. Jest to w końcu rezultat wyższy od tego, jaki uzyskała jego formacja, która w badaniach notuje ledwie 1 proc. poparcia.

Trzy ostatnie osoby w sondażu to Waldemar Buda (4 proc.), Joachim Brudziński (3 proc.) oraz Jacek Sasin (2 proc.). Z kolei gotowość głosowania na inne nazwiska przedstawiło 17 proc. ankietowanych. Badanie zrealizował Instytut Badań Pollster w dniach 24–25 maja na próbie 1062 dorosłych Polaków.

Sonda
Czy Jarosław Kaczyński byłby lepszym premierem od Mateusza Morawieckiego?
Express Biedrzyckiej - Leszek Miller: Siła Ziobry bierze się ze słabości Morawieckiego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE