Wszystkie ŻONY Korwin-Mikkego. HISTORIA małżeństw

2016-04-11 15:10

Kilka dni temu "Super Express" jako pierwszy podał informację o ślubie Janusza Korwin-Mikkego. Europoseł poślubił znacznie młodszą kobietę - 30-letnią Dominikę Sibigę. Nowa żona Korwin-Mikkego jest jego trzecią małżonką. Co wiemy o jej poprzedniczkach? Kim były pierwsza i druga żona Janusza Korwin-Mikkego?

Janusz Korwin-Mikke i Dominika Sibiga pobrali się 29 marca. Państwo młodzi w podróż poślubną udali się do Chin, gdzie spędzili kilka uroczych dni. Ale myślami byli przy ukochanych pociechach - 5-letniej Nadziei i 3-letnim Karolku. Korwin-Mikke będą w podróży na Facebooku umieścił nagranie, na którym jest razem z dziećmi i wraz z nimi się bawi, podpisał je krótko - Będąc w Chinach stęskniłem się już za dziećmi. Ale to nie jedyne dzieci Janusza Korwin-Mikkego. Bo polityk ożenił się po raz trzeci. Co wiemy o dwóch poprzednich żonach Janusza Korwin-Mikkego? Kim są wszystkie żony europosła i lidera partii KORWiN?

Pierwsza żona Korwin-Mikkego to Ewa Mieczkowska. Polityk wziął z nią ślub w 1965 roku, jako bardzo młody kawaler, bo mial zaledwie 23 lata. Z tego związku Korwin-Mikke ma dwóch synów: Ryszarda i Krzysztofa. Niestety, małżeństwo Korwin-Mikkego i Ewy Mieczkowskiej nie trwało długo. Para rozwiodła się w 1973 roku.

Kolejna, druga żona Janusza Korwin-Mikkego to Małgorzata Szmit. Obecny europoseł wziął z nią ślub kościelny niedługo po rozwodzie z pierwszą żoną. Z Małgorzatą Korwin-Mikke doczekał się trójki dzieci: dwóch synów Kacpra i Jacka, a także córki Zuzanny. Ale to nie wszystkie dzieci Korwin-Mikkego, które są już dorosłe. Polityk ma jeszcze córkę Korynnę. Druga żona Korwin-Mikkego wspominała w wywiadzie dla Kuriera Lubelskiego kilka lat temu, jak poznała przyszłego męża: - Po studiach rozpoczęłam pracę w archiwum na Uniwersytecie Warszawskim. On pracował w Instytucie Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej, spotykaliśmy się na korytarzach, tak jak się spotykają koledzy z sąsiednich pokojów w pracy - rozmawialiśmy. Był już wtedy po rozwodzie. Mówiła też o tym, co jej zdaniem wpływa na udane małżeństwo: - Podobne zainteresowania, podobne domy, wychowanie, wartości. Proszę mnie nie wziąć za rasistkę, ale wydaje mi się, że kiedy kobieta wychodzi za mąż za Araba czy Murzyna, ma na pewno dużo mniejsze szanse na ułożenie sobie szczęśliwego życia niż małżeństwa z tego samego kręgu kulturowego.

Trzecia, najnowsza żona Janusza Korwin-Mikkego to Dominika Sibiga. Ślub pary odbył się po Wielkanocy. Korwin-Mikke ma z Sibigą dwoje małych dzieci: Nadzeję i Karola. Sibiga to była miss Unii Polityki Realnej, która interesuje się sportem, poezją i kinem. Jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego i policealne studium aktorskie.

Zobacz: ŚLUB Korwin-Mikkego z młodziutką Dominiką. Podróż poślubna do Chin. TYLKO u nas!

Najlepsza moda dla kobiet z dodatkowymi rabatami. Wejdź na stronę kod rabatowy answear i kup ubrania na nowy sezon ze zniżką.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE