Przemysław Czarnek

i

Autor: Artur Hojny / SE

MINISTER NIE WYTRZYMAŁ

“Wstyd, komunisto Kwaśniewski”. Czarnek ostro o przemówieniu na pogrzebie Urbana

2022-10-12 6:29

- Jeśli prezydent Kwaśniewski porównuje Urbana - piewcę i człowieka, który gloryfikował czas PRL, będąc rzecznikiem prasowym Jaruzelskiego z premierem Morawieckim w wolnym, praworządnym państwie, jednym z najbezpieczniejszych w Europie, to po prostu jest komunistą, który kłamie - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

We wtorek 11 października na Powązkach Wojskowych w Warszawie odbył się pogrzeb rzecznika prasowego rządu PRL w stanie wojennym Jerzego Urbana.

Wieczorem na antenie Polsat News, Przemysław Czarnek został poproszony o komentarz do słów byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, który jak zacytował redaktor, miał powiedzieć w czasie pogrzebu Urbana, że "dziś rolę Urbana przejął na siebie premier Morawiecki". 

- On zarzucał Urbanowi, że ten w okresie PRL-u kłamał. Zdarzało się. A premier Morawiecki? Kto odmawia patriotyzmu opozycji? Kto mówi, że są onucami Putina? Ten język premiera Morawieckiego jest ostrzejszy. (...) Różnice są dwie: premier Morawiecki jest premierem, a Urban był tylko rzecznikiem prasowym, a więc nie miał takiego wpływu na decyzje. No i druga różnica Morawiecki nie ma za grosz talentu Urbana - miał powiedzieć Aleksander Kwaśniewski w czasie pogrzebu Urbana.

Były prezydent przemawiał na pogrzebie Jerzego Urbana. Czarnek: “Wstyd, komunisto Kwaśniewski” 

- Jeśli człowiek jest w stanie robić tego rodzaju porównania do czasów, w których łamano podstawowe wolności i prawa człowieka, zabijano ludzie za prawdę, za działalność niepodległościową i porównuje go z premierem rządu państwa, które jest jednym z najbezpieczniejszych w Europie, to po prostu jest komunistą, który kłamie - stwierdził minister Czarnek.

Zwrócił uwagę, że Aleksander Kwaśniewski był ministrem w rządzie PRL, w czasach komunistycznych, "kiedy zbijano ludzi za to, że mówili prawdę, prześladowano ich, łamano podstawowe wolności prawa człowieka". - On porównuje piewcę i człowieka, który gloryfikował tamten czas, będąc rzecznikiem prasowym Jaruzelskiego z premierem Morawieckim w wolnym, praworządnym państwie, jednym z najbezpieczniejszych w Europie. Wstyd, komunisto Kwaśniewski - powiedział minister Czarnek

Sonda
Jak oceniasz działalność Jerzego Urbana?
Tu pochowany zostanie Jerzy Urban. Tak wygląda grób Urbana
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany