Wojna na Ukrainie. Zaczął się zmasowany atak; ruszyli ze wszystkich kierunków. Relacja na żywo 19.04.2022

i

Autor: AP Wojna na Ukrainie. Zaczął się zmasowany atak; ruszyli ze wszystkich kierunków. Relacja na żywo 19.04.2022

Wojna na Ukrainie. Rosyjskie wojska stoją w miejscu?! Doradca Zełenskiego nie ma wątpliwości. Relacja na żywo 19.04.2022

2022-04-19 22:55

Wojna na Ukrainie trwa już 55 dni. Minionej nocy rozpoczęła się być może kluczowa bitwa dla losów tej wojny. Rosjanie rozpoczęli bitwę o Donbas, do której szykowali się od dawna. Przestrzegał przed tym prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, który zapewnia, że Ukraina będzie się bronić do samego końca. Bardzo duża część rosyjskiej armii jest teraz skupiona na ofensywie w Donbasie. - Nie oddamy niczego, co ukraińskie, a cudzego nie potrzebujemy - podkreślił prezydent Zełenski. Co obecnie dzieje się na Ukrainie? Śledź naszą relację na żywo na se.pl.

Wojna na Ukrainie. Relacja na żywo 19.04.2022

Wojna na Ukrainie, wtorek 19 kwietnia. Wojna na Ukrainie trwa już 55 dni. Minionej nocy rozpoczęła się być może kluczowa bitwa dla losów tej wojny. Rosjanie rozpoczęli bitwę o Donbas, do której szykowali się od dawna. O tym, że rosyjskie wojska lada dzień zaatakują w Donbasie, doskonale wiedziała strona ukraińska. - Można teraz stwierdzić, że wojska rosyjskie rozpoczęły bitwę o Donbas, do której przygotowywały się od dawna. Bardzo duża część całej armii rosyjskiej jest teraz skupiona na tej ofensywie - mówił prezydent Wołodymyr Zełenski w poniedziałkowym wystąpieniu i podkreślił, że bez względu na liczebność rosyjskich żołnierzy, Ukraińcy będą walczyć - Będziemy się bronić. Zrobimy to codziennie. Nie oddamy niczego co ukraińskie, a cudzego nie potrzebujemy - zapowiada Zełenski.

Rosjanie wciąż ponoszą ogromne straty podczas wojny na Ukrainie. - Podobno rosyjscy generałowie, przyzwyczajeni do nie liczenia się ze stratami , stracili już tak wielu rosyjskich żołnierzy, że nawet oni muszą być bardziej ostrożni, bo nie mają już kim atakować. Nie liczcie jednak, że to im pomoże, to tylko kwestia czasu - kiedy całe terytorium naszego państwa zostanie wyzwolone - powiedział Zełenski.

Na żywo

Wojna na Ukrainie. Relacja na żywo. Wtorek, 19.04.2022 r.

6:21

Trwa kolejny dzień wojny na Ukrainie. W nocy rozpoczęła się bitwa o Donbas, jedna z kluczowych dla przyszłości i rozstrzygnięcia tej wojny. Prezydent Wołodymyr Zełenski zapowiedział, że Ukraińcy nie zamierzają się poddać. - Bez względu na to, ilu rosyjskich żołnierzy zostanie tam zawiezionych, będziemy walczyć. Będziemy się bronić. Zrobimy to codziennie. Nie oddamy niczego co ukraińskie, a cudzego nie potrzebujemy - podkreślił prezydent Ukrainy i podziękował ukraińskim żołnierzom i miastom, które trzymają się i bronią losu całego państwa, powstrzymując siły najeźdźców. – Rubiżne, Popasna, Zołote, Łysyczańsk, Siewierodonieck, Kramatorsk i wszystkie inne, które są z Ukrainą przez te wszystkie lata i na zawsze – dodał prezydent. 

6:31

Wojnie na Ukrainie przyglądają się najpotężniejsze państwa świata. We wtorek (19 kwietnia) prezydent USA Joe Biden przeprowadzi rozmowy z sojusznikami w celu omówienia kryzysu na Ukrainie, w tym koordynacji działań mających na celu pociągnięcie Rosji do odpowiedzialności. Informację przekazał Biały Dom. – Prezydent zwoła bezpieczną rozmowę wideo z sojusznikami i partnerami, aby omówić nasze ciągłe wsparcie dla Ukrainy i starania o pociągnięcie Rosji do odpowiedzialności w ramach naszej ścisłej koordynacji – napisano w oświadczeniu Białego Domu.

6:40

– USA wykorzystają instrumenty nacisku, przede wszystkim przeciwko rosyjskiemu kompleksowi wojskowo-przemysłowemu, aby zniszczyć wszelkie możliwości odzyskania przez Rosję potencjału podczas wojny w Ukrainie – powiedział zastępca sekretarza skarbu Wally Adeem i dodał, że choć USA nadal nakłada surowe sankcje na Rosję, kolejnym krokiem będzie „demontaż rosyjskiej machiny wojskowej" Addem przemawiał w w Instytucie Gospodarki Międzynarodowej Petersona. Przypomniał, że Rosjanie liczyli na bardzo szybkie zwycięstwo w starciu z Ukrainą. Teraz rosyjskie wojska muszą uzupełnić straty. – Aby temu zapobiec, nadal staramy się stosować sankcje i ograniczenia eksportowe, pozbawiać Rosję kluczowych zasobów i koncentrujemy się na kluczowych sektorach, takich jak przemysł lotniczy, elektronika i inne związane z sektorem obronnym – powiedział Wally Adeem i podkreślił, że dopóki rosyjska inwazja będzie trwała, Stany Zjednoczone będą nadal zwiększać naciski na Federację Rosyjską w związku z sankcjami.

6:47

W Mikołajewie w nocy zagrzmiało kilka eksplozji, brak informacji o ofiarach powiedział w nocy z poniedziałku na wtorek. Informację przekazał mer miasta Ołeksandr Senkiewicz. - Dopiero docierają do nas informacje o przyczynach eksplozji napisał mer na Facebooku, rano przekażę operatywną informację - dodał Senkiewicz.

6:49

Wojna na Ukrainie ma katastrofalny wpływ na to, w jakich warunkach żyje ukraińska ludność, przede wszystkim cywilna. UNICEF przekazał przerażające dane. – Ponad 4,6 mln ludzi w Ukrainie ma ograniczony dostęp do wody z powodu rosyjskiej inwazji, w trakcie której uszkodzeniu uległy sieci wodociągowe i energetyczne – podał we wtorek portal Hromadske, powołując się na UNICEF. – W sumie ponad 6 mln osób w Ukrainie ma codzienne trudności w zdobyciu wody pitnej, która jest jedną z podstawowych potrzeb człowieka – napisał UNICEF na Twitterze.

6:53

Włosi przekażą broń Ukraińcom. – Decyzja o wysłaniu broni została podjęta w parlamencie niemal jednogłośnie. Warunki sprawy są jasne: z jednej strony są ludzie, którzy zostali zaatakowani, z drugiej armia agresora – powiedział premier Włoch Mario Draghi w rozmowie z "Corriere della Sera". Draghi dodał, że sankcje wobec Rosji są potrzebne, aby osłabić agresora, ale nie mogą powstrzymać wojsk na krótką metę. Według włoskiego premiera Ukraińcom należy bezpośrednio pomagać dostawami broni.
– Nie zrobienie tego byłoby równoznaczne z powiedzeniem im: poddaj się, zaakceptuj niewolnictwo i ujarzmienie – przesłanie, które jest sprzeczne z naszymi europejskimi wartościami solidarności. Zamiast tego chcemy, aby Ukraińcy mogli się bronić – powiedział Draghi.

7:03

Cztery osoby zginęły, a pięć odniosło obrażenia w poniedziałek w wyniku rosyjskich ostrzałów w obwodzie donieckim na wschodzie Ukrainy. Informację przekazał szef władz obwodowych Pawło Kyryłenko na Telegramie. Jak podkreślił Kyryłenko, bilans ten nie obejmuje miast Mariupol i Wołnowacha, gdzie nie ma możliwości ustalenia liczby ofiar. Według Kyryłenki w miejscowości Torske zginęły dwie osoby, jedna w Szandryhołowem, a jedna w Rozdolnem.

7:19

Chociaż wojna trwa na Ukrainie, Polacy także odczuwają skutki jej trwania. W naszym kraju przebywają miliony ukraińskich uchodźców. Skutki wojny to nie tylko kryzys ekonomiczny, ale również wpływ na psychikę. – W psychice Polaków wojna już istnieje i wpływa na to, co robimy. Niektórzy mają już w głowach scenariusze, co zrobią, gdzie uciekną, co ze sobą zabiorą, co i gdzie schowają – powiedział psycholog społeczny prof. Zbigniew Nęcki.

7:24

We wtorek (19 kwietnia) we Lwowie premier Mateusz Morawiecki otworzy miasteczko kontenerowe dla uchodźców wewnętrznych. Informację przekazał szef KPRM Michał Dworczyk. Jak przekazał, schronienie w nim znajdą kobiety i dzieci uciekające ze wschodu Ukrainy przed rosyjską agresją.

7:31

Początek bitwy o Donbas. Może to być kluczowe starcie dla przyszłości i wyniku wojny na Ukrainie.

7:33

Rozpoczęła się bitwa o Donbas. To kluczowe starcie w wojnie na Ukrainie. Zobacz zdjęcia

7:37

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował, że wojska rosyjskie zaktywizowały działania ofensywne na wschodzie i południu Ukrainy. – Przeciwnik kontynuuje działania ofensywne we wschodniej strefie operacyjnej w celu zdobycia pełnej kontroli nad terenami obwodów donieckiego i ługańskiego oraz utrzymania korytarza lądowego do okupowanego Krymu – podano w komunikacie. Główne siły, jak zaznaczono, wojska rosyjskie koncentrują na próbach przerwania ukraińskiej obrony w obwodach ługańskim i donieckim, a także na zdobyciu pełnej kontroli nad Mariupolem nad Morzem Azowskim.

7:46

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy informuje, że Rosjanie kontynuują częściową blokadę Charkowa, a także – jak wynika z informacji Sztabu – przerzucają do obwodu charkowskiego dywizjony rakietowe Tor. W Rosji, w obwodzie biełgorodzkim przy granicy z Ukrainą, rozmieszczono systemy S-400 i S-300 dla osłony przeciwlotniczej zgrupowania sił rosyjskich. W rejonie Iziumu w obwodzie charkowskim siły rosyjskie prowadzą ofensywę na lewym brzegu rzeki Doniec. Na południu Ukrainy walki są kontynuowane w obwodzie chersońskim, gdzie wojska rosyjskie próbują zdobyć kontrolę nad całym jego terytorium. Rosjanie koncentrują też siły w obwodzie zaporoskim. Wojska rosyjskie w dalszym ciągu przerzucają żołnierzy i uzbrojenie z centralnych i wschodnich regionów swojego kraju na Ukrainę. W raporcie Sztabu zaznaczono, że przeciwnik w ciągu minionej doby zintensyfikował ataki rakietowe w zachodnich obwodach Ukrainy.

7:51

Biuro Prokuratora Generalnego Ukrainy przekazało we wtorek (19 kwietnia), że w wyniku rosyjskiej inwazji zginęło dotychczas na Ukrainie 205 dzieci, a rannych zostało 367. W publikowanych codziennie w statystykach prokuratury generalnej nie ma informacji z oblężonego Mariupola w obwodzie donieckim, gdzie według najostrożniejszych szacunków mogło już zginąć w wyniku rosyjskich ataków ponad 20 tysięcy ludzi. Władze ukraińskie nie są również w stanie aktualizować informacji o zabitych i rannych w innych rejonach objętych walkami.

8:00

Oddziały rosyjskie, które od kilku tygodni koncentrowały się na wschodzie Ukrainy, rozpoczęły nową fazę operacji, której celem jest prawdopodobnie zajęcie całości ukraińskich obwodów, ługańskiego i donieckiego. Amerykański Instytut Badań nad Wojną (ISW) uważa, że rosyjskie natarcie na wschodzie "prawdopodobnie nie będzie radykalnie bardziej skuteczne niż poprzednie duże ofensywy Rosjan w okolicach Kijowa" - ocenia ISW i uzasadnia to brakiem rozwiązania przez wojska najeźdźców podstawowych problemów utrudniających poprzednie operacje - kłopotów z koordynacją jednostek i niskiego morale żołnierzy. Armia rosyjska nie odtworzyła w pełni oddziałów wycofanych z okolic Kijowa, a wcieleni do nich nowi żołnierze nie są z nimi odpowiednio zgrani - podkreśla amerykański ośrodek.

8:08

– Rosyjskie okręty wojenne odpłynęły na prawie 200 km od brzegów Ukrainy, ale ryzyko ataków rakietowych nie minęło – poinformowało we wtorek Dowództwo Operacyjne Południe, cytowane przez portal Ukrainska Prawda. „W czarnomorskiej strefie operacyjnej wrogie zgrupowania okrętów rakietowych i desantowych oddaliły się od brzegów ukraińskich na prawie 200 km” – cytuje portal informację Dowództwa. Jak podkreślono, nadal trwa blokada morska i utrzymuje się ryzyko ataków rakietowych.

8:20

- Rosyjskie okręty wojenne odpłynęły na prawie 200 km od brzegów Ukrainy, ale ryzyko ataków rakietowych nie minęło – poinformowało we wtorek Dowództwo Operacyjne Południe, cytowane przez portal Ukrainska Prawda.

9:12

Rosjanie okupujący położone na południu Ukrainy miasto Heniczesk ponownie ustawili w nim pomnik Lenina. Okupant chce wykorzystać sentyment ludności do ZSRR, ale to się nie uda - Rosjanie żyją przeszłością, Ukraińcy mają przed sobą pomyślną przyszłość - skomentował lokalny radny Jurij Sobołewski.

"Orki (Rosjanie - PAP) w obwodzie chersońskim kontynuują swój eksperyment z podróżowaniem do przeszłości. Czerwone flagi, pomniki z czasów sowieckich. A wszystko to na tle pogłębiającego się kryzysu humanitarnego, ostrego tłumienia sprzeciwu i manifestacji w obronie praw obywatelskich" - napisał radny obwodowy w poniedziałek na Facebooku.

10:05

W objętym walkami obwodzie ługańskim, na wschodzie Ukrainy, najgorsza sytuacja jest w Kreminnej, Popasnej i Rubiżnem, trwa oblężenie Mariupola w obwodzie donieckim i intensywne ostrzały innych miejsc tego obwodu – podał we wtorek rano portal Hromadske. Ostrzeliwane były też m.in. Charków, okolice Krzywego Rogu i Mikołajów.

10:37

Prawie cały obwód ługański, na wschodzie Ukrainy, został pozbawiony elektryczności na skutek uszkodzenia przez siły rosyjskie linii wysokiego napięcia – poinformował we wtorek szef władz obwodowych Serhij Hajdaj na Telegramie.

11:01

Na rosyjskim krążowniku Moskwa, który zatonął w ubiegłym tygodniu na Morzu Czarnym w wyniku trafienia ukraińskimi rakietami, zginęło 37 osób – podał powołując się na anonimowe źródło rosyjski niezależny portal Meduza. Oficjalnie władze Rosji nie poinformowały o stratach.

12:22

Była premier Ukrainy Julia Tymoszenko w rozmowie z włoskim dziennikiem "La Repubblica" we wtorek wyraziła opinię, że wojna rozszerzy się i zagrożone są państwa Europy Środkowej i Wschodniej, w tym republiki bałtyckie. "Europa jest zagrożona, świat jest w niebezpieczeństwie" - ostrzegła.

12:45

W obwodzie kijowskim znaleziono dotąd ciała ponad 1000 cywilów zabitych przez rosyjskich żołnierzy - poinformował we wtorek komendant policji obwodu kijowskiego Andrij Niebytow, cytowany przez gazetę internetową Ukrainska Prawda.

13:04

Co się dzieje Siergiejem Szojgu? Jego córka pokazała zastanawiające nagranie z ojcem, o co chodzi?
Co się dzieje Siergiejem Szojgu? Jego córka pokazała zastanawiające nagranie z ojcem, o co chodzi?

Zastanawiające nagranie córki ministra Szojgu? Co miała na celu?

13:45

- Czujemy, że nastąpiła chwila ataku; ruszyli ze wszystkich kierunków – zaczął się bardziej zmasowany ostrzał, o wiele intensywniej atakuje lotnictwo – poinformował we wtorek szef władz obwodu ługańskiego na wschodzie Ukrainy Serhij Hajdaj, cytowany przez portal Suspilne.

„Dlatego możemy stwierdzić, że ofensywa, o której uprzedzaliśmy, rozpoczęła się” – powiedział szef władz obwodowych podczas briefingu. Potwierdził również, że siły rosyjskie kontrolują Kreminną.

14:44

Odbyła się piąta wymiana jeńców między Rosją i Ukrainą; do domów na Ukrainie wraca 76 osób: 60 wojskowych i 16 cywilów - poinformowała we wtorek ukraińska wicepremier Iryna Wereszczuk.

"Dziś wymieniliśmy 60 wojskowych, w tym 10 oficerów. Do domu wraca również 16 cywilów. To była piąta wymiana jeńców. Łącznie 76 osób" - napisała Wereszczuk.

15:25

Celem nowej rosyjskiej ofensywy na wschodzie Ukrainy jest zajęcie całego obwodu ługańskiego i donieckiego, utworzenie połączenia lądowego między tym terytorium a anektowanym Krymem oraz zniszczenie ukraińskich sił zbrojnych - oświadczyło we wtorek ministerstwo obrony Ukrainy.

15:38

"3-tonowe niespodzianki z nieba". Przechwycono rozmowę o rozkazie Rosji. Mówili o "zrównaniu z ziemią"
"3-tonowe niespodzianki z nieba". Przechwycono rozmowę o rozkazie Rosji. Mówili o "zrównaniu z ziemią"

SBU przechwycono rozmowę rosyjskiego żołnierza. Mówi o kluczowym rozkazie rosyjskich sił

15:51

Współpraca wojskowa, bezpieczeństwo na wschodniej flance NATO oraz amerykańska obecność wojskowa w Polsce to tematy zaplanowanej rozmowy szefa MON Mariusza Błaszczaka i sekretarza obrony USA Lloyda J. Austina - informuje MON. We wtorek Błaszczak rozpoczyna trzydniową wizytę w USA.

18:13

Wywiad wojskowy: wojska rosyjskie masowo minują czasowo okupowane terytoria

Główny Zarząd Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy ostrzegł we wtorek, że Rosjanie masowo minują okupowane przez siebie terytoria.

- W obwodzie charkowskim, na terenie rejonu wełykoburłuckiego przejazd miejscowych mieszkańców jest dozwolony tylko na terytorium Federacji Rosyjskiej. Wszystkie drogi drugorzędne (w tym nieutwardzone) są całkowicie zaminowane – czytamy we wpisie.

18:25

Kolejne sankcje wobec Rosji. Restrykcje dosięgną także dwie córki Putina

Kanada nałożyła kolejne sankcje na Rosję. Dotyczą one 14 osób, w tym dwóch dorosłych córek Władimira Putina – poinformowała we wtorek w komunikacie minister spraw zagranicznych Melanie Joly.

- Nowe sankcje nałożono na 14 współpracowników rosyjskiego reżimu, w tym oligarchów i członków ich rodzin. Dotyczy to również dwóch dorosłych córek prezydenta (Rosji Władimira) Putina - przekazano w komunikacie kanadyjskiego MSZ.

19:00

Doradca prezydenta: próby rosyjskiej ofensywy na wschodzie Ukrainy nie przyniosły dotąd efektu

- Minionej nocy rosyjskim wojskom nie udało się posunąć naprzód na wschodzie Ukrainy. Żadna z podjętych przez nich prób zmasowanej ofensywy nie przyniosła dotąd efektu - przekazał podczas briefingu prasowego doradca prezydenta Zełenskiego, Ołeksij Arestowycz.

- Wróg działa zgodnie z klasycznymi zasadami sztuki wojennej. Rosyjskie "szarże kawaleryjskie" skutkowały porażką najeźdźcy pod Kijowem, Czernihowem i Sumami. Dlatego teraz przeciwnik próbuje w ostrożny sposób osłabiać naszą obronę, a potem - jeśli odnajdzie słaby punkt - koncentrować tam swoje ataki - poinformował Arestowycz, cytowany przez agencję Ukrinform.

19:55

- W wyniku rosyjskiego ataku rakietowego na Kramatorsk na wschodzie Ukrainy zginęła jedna osoba, a trzy zostały ranne - poinformował szef władz obwodu Pawło Kyryłenko. Cywile, którzy doznali obrażeń, walczą o życie w szpitalu.

- Rosjanie uderzyli w konkretne obiekty infrastruktury na terenie miasta, w wyniku czego ucierpieli cywilni mieszkańcy - przekazał Kyryłenko, cytowany przez gazetę internetową Ukrainska Prawda.

20:33

Ukraińskie wojska odzyskały kontrolę nad miastem Marjinka w Donbasie!

- Siły zbrojne Ukrainy odzyskały kontrolę nad miastem Marjinka w obwodzie donieckim na wschodzie kraju. W wyniku naszej kontrofensywy wróg poniósł straty i wycofał się - poinformował ukraiński Sztab Generalny.

Podkreślono, że ukraińskie wojska opanowały całą 9-tysięczną miejscowość leżącą w bezpośrednim sąsiedztwie Doniecka - stolicy samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej.

21:04

Ukraina przekazała kwestionariusz w sprawie członkostwa w UE


-Poinformowałem szefową KE Ursulę von der Leyen o przekazaniu wypełnionego kwestionariusza - to ważny krok w stronę członkostwa w UE" - napisał ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski na Twitterze.


Jak dodał, rozmawiano też o zwiększeniu pomocy dotyczącej bezpieczeństwa dla Ukrainy w obliczu rosyjskiej agresji. Omówiono także odbudowę po wojnie. "Doceniamy wsparcie UE!" - zapewnił. Po otrzymaniu kwestionariusza Komisja Europejska ma przygotować rekomendację dotyczącą spełnienia przez Ukrainę kryteriów akcesyjnych.

21:32

Rosjanie zrzucają na Azowstal bomby do niszczenia bunkrów

Rosyjskie lotnictwo zrzuca na kombinat metalurgiczny Azowstal w Mariupolu, gdzie w podziemiach ukrywają się cywile, bomby do niszczenia bunkrów - oświadczył we wtorek na Twitterze Mychajło Podolak, doradca prezydenta Wołodymyra Zełenskiego.


- 55 dzień wojny. Rosja kontynuuje bombardowanie Azowstali potężnymi bombami do niszczenia bunkrów. Świat obserwuje mordy na dzieciach w internecie i milczy. Przywódcy religijni i światowi mogą to powstrzymać, organizując korytarze humanitarne. W przeciwnym razie krew będzie również na ich rękach - napisał Podolak.

22:07

Ostrzały obwodu charkowskiego. We wtorek czterech zabitych


"19 kwietnia Rosjanie z wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych ostrzelali dzielnice Kijowską i Industrialną (w Charkowie). Wrogowie również z wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych i artylerii strzelali w miejscowości rejonów dergackiego, bałaklijskiego i czuhujewskiego. W obwodzie charkowskim w ostrzałach okupantów rannych zostało 26 cywilów. Niestety cztery osoby zginęły" - przekazały władze obwodu charkowskiego, cytowane przez agencję Interfax-Ukraina.

22:35

Kanada zapowiedziała dostawy broni artyleryjskiej dla Ukrainy


Premier Justin Trudeau zapowiedział we wtorek, że Kanada dostarczy Ukrainie ciężką broń artyleryjską, poinformowała agencja The Canadian Press. Trudeau podkreślił, że jest w bliskim kontakcie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim, a więcej szczegółów na temat nowych dostaw broni dla Ukrainy zostanie podanych w najbliższych dniach.

22:55

Ukraina otrzymała samoloty i części zamienne do samolotów


Ukraina otrzymała od innych krajów samoloty i części zamienne do swoich samolotów - powiedział we wtorek rzecznik Pentagonu John Kirby. Zaznaczył jednak, że USA pomogły w transporcie części, ale nie w przekazaniu całych samolotów. Rzecznik stwierdził, że pomoc dla Ukrainy będzie też przedmiotem środowej rozmowy ministrów obrony USA i Polski.

We Lwowie hitem jest papier toaletowy z wizerunkiem Putina
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE