Palikot i Wojewódzki - grozi im ogromna grzywna

i

Autor: BUH - Przyjazne Państwo/Facebook Palikot i Wojewódzki - grozi im ogromna grzywna

Sąd zbada promocję wódki w internecie

Wojewódzki i Palikot nie zostali skazani. Będzie nowy proces. Prokurator domaga się najwyższej kary

2023-05-30 5:10

Sprawa oskarżonych o reklamowanie alkoholu Janusza Palikota (59 l.), Jakuba Wojewódzkiego (60 l.) oraz ich wspólnika - Tomasza Czechowskiego (31 l.) będzie miała finał w sądzie. Celebryci odwołali się od orzeczenia sądu nakazowego, który wymierzył im wysoką grzywnę. Prokuratura chce zaś zdecydowanie wyższych kar.  

Była grzywna i był sprzeciw

Przypomnijmy: warszawski działacz Jan Śpiewak (36 l.) zawiadomił prokuraturę przekonując, że wymienieni celebryci w sposób nielegalny reklamują w internecie wódkę, whisky oraz okowitę, które produkuje ich firma. Sąd w trybie nakazowym (posiedzenie bez udziału stron) wymierzył im karę grzywny: 80 tys. dla Palikota, a po 70 tys. zł dla Wojewódzkiego i Czechowskiego.

Wyrzucą Wojewódzkiego z TVN? Jan Śpiewak nie przebiera w słowach: Od lat promuje patologię!

Oskarżeni wnieśli zażalenie. I tym samym ten nieprawomocny wyrok nakazowy stracił moc. Kuba Wojewódzki, Janusz Palikot i ich wspólnik nie są winni zakazanej reklamy alkoholu! - "Wyrok nakazowy w ich sprawie nie stał się prawomocny w chwili publikacji Super Expresu, a aktualnie utracił moc. Znani przedsiębiorcy nie zostali skazani za złamanie ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, nie ciążyły i nie ciążą też na nich grzywny ani kary finansowe. Doniesienie aktywisty społecznego Jana Śpiewaka i formułowane przez niego publicznie oskarżenia wobec Janusza Palikota, Kuby Wojewódzkiego oraz Tomasza Czechowskiego nie zostały potwierdzone" - napisali w specjalnym oświadczeniu.

Prokurator chce wyższej kary

Sprzeciw od decyzji sądu nakazowego złożyła także prokuratura. - Jego podstawą była nieadekwatność wymarzonej oskarżonym kary w stosunku do społecznej szkodliwości zarzuconych im czynów. Za przedmiotowy czyn zabroniony grozi grzywna w wymiarze od 10 tys. zł do 500 tys. zł – informuje nas Szymon Banna z Prokuratury Rejonowej w Warszawie.

Zatem strony tego postępowania spotkają się w sądzie. 

K. BREJZA: SŁUŻBY PIS SĄ JAK ALKOHOLIK W BARZE
Sonda
Pamiętasz czasy, gdy Janusz Palikot był posłem?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany