Włodzimierz Czarzasty

i

Autor: ART SERVICE Włodzimierz Czarzasty

Referendum

Włodzimierz Czarzasty: Zdecydowane NIE dla referendum o relokacji imigrantów

2023-07-04 11:16

Referendum w sprawie relokacji migrantów robione jest tylko ze względu na wybory; to wielkie świństwo - nie przebierał w słowach współprzewodniczący Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty. - Mamy jednomyślną decyzję zarządu partii, że będziemy przeciwko temu referendum - zapewnił polityk w TVN24. To reakcja na słowa premiera Mateusza Morawieckiego, który w poniedziałek 3 lipca zapowiedział połączenie daty jesiennych wyborów parlamentarnych z referendum.

W poniedziałek 3 lipca premier Mateusz Morawiecki potwierdził, że planowane jest przeprowadzenie referendum ws. relokacji migrantów w tym samym czasie co wybory parlamentarne. Jednym z argumentów za takim rozwiązaniem jest obniżenie kosztów, bo jak stwierdził premier, przeprowadzenie ich osobno to dodatkowe wydatki. Na komentarz ze strony opozycji nie trzeba było długo czekać.

Czarzasty: Zagłosujemy przeciw referendum

- Myślę, że jest to wielkie świństwo. To referendum jest robione tylko i wyłącznie ze względu na wybory – ostro skrytykował ten pomysł Włodzimierz Czarzasty w porannej audycji TVN24 we wtorek 4 lipca. - My mamy decyzję swojej partii, zarządu, jednomyślną, że będziemy - i to informuję bardzo twardym głosem - przeciwko temu referendum. Nie będziemy wyjmowali kart, nie będziemy się wstrzymywali od głosu - oświadczył wicemarszałek Sejmu.

W połowie czerwca Sejm przyjął uchwałę wyrażającą sprzeciw wobec unijnego mechanizmu relokacji nielegalnych migrantów, która zobowiązuje rząd do stanowczego sprzeciwu wobec tej propozycji. Prezes PiS Jarosław Kaczyński oświadczył wówczas w Sejmie, że kwestia relokacji migrantów w Unii Europejskiej musi być przedmiotem referendum. Projekt zmian w ustawie o referendum krajowym trafił w ubiegłym tygodniu do Sejmu. Zapisy projektu mają umożliwić przeprowadzenie referendum krajowego tego samego dnia, co wybory parlamentarne, prezydenckie lub do Parlamentu Europejskiego poprzez przede wszystkim ujednolicenie godzin głosowania, czyli w godzinach 7-21.

W. CZARZASTY: BRAK WSPARCIA DLA POLSKI W SPRAWIE UCHODŹCÓW TO GŁUPOTA UE. PLATFORMA PRZYGOTOWUJE SIĘ DO RZĄDZENIA Z LEWICĄ.
Sonda
Czy uważasz, ze imigranci powinni być wpuszczani do Polski?