Władysław Frasyniuk

i

Autor: Piotr Kowalczyk/SUPER EXPRESS Władysław Frasyniuk

Władysław Frasyniuk w słabej formie w "Faktach po Faktach". "Proces ws. obrony godności"

2022-08-05 21:24

Władysław Frasyniuk wystąpił w "Faktach po Faktach". Nie był w najlepszym nastroju i nie ma co się dziwić. Zaznaczył, że proces, który się odbył nie był jego procesem "tylko w sprawie obrony godności i wolności ludzkiej". Opozycjonista z czasów PRL skomentował na wizji decyzję sądu dotyczącą zakłucia go w kajdanki. Cieszy się z pomyślnego rozwiązania sprawy.

Władysław Frasyniuk cieszy się z wyroku

- Mamy prawo liczyć na to, że są sędziowie, którzy reprezentują myślenie w kategoriach wolnego sądu - powiedział na wizji w "Faktach po Faktach". Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa ostatecznie orzekł we wtorek 2 sierpnia, że policjanci nie mieli żadnego prawa, aby skuć opozycjonistę w kajdanki i doprowadzić go na przesłuchanie. Dodatkowo Frasyniuka zatrzymano w związku z rzekomą blokadą pochodów miesięcznicy smoleńskiej w 2017 roku. Sąd tę sprawę z kolei umorzył, stwierdzając, że jeśli manifestacja ma charakter pokojowy, to kontrmanifestacja nie przekracza prawa, ani nie jest niebezpieczna. Frasyniuk jako zasłużony opozycjonista wyjątkową wagę przykłada to kajdanek. Podczas rozmowy w programie podkreślił, że "te kajdany służą temu, żeby pozbawić człowieka poczucia wolności obywatelskiej i po to, żeby człowieka upokorzyć". Chciał zaznaczyć, że ta rozprawa nie miała charakter wyłącznie osobistego. - Proces, który się odbył wczoraj, nie był procesem w sprawie Władysława Frasyniuka, tylko w sprawie obrony godności i wolności ludzkiej. Może wczorajszy wyrok będzie wyrokiem, który wielu innym obywatelom zapewni komfort i poczucie większego bezpieczeństwa - mówił. - Ten proces i moja postawa jest dowodem na to, że władza nie jest wszechmocna i nieomylna, i że mamy prawo liczyć na to, że są sędziowie, którzy reprezentują myślenie w kategoriach wolnego sądu, a oni są gwarantem naszej wolności - spuentował Frasyniuk.

Poniżej galeria zdjęć

Zbigniew Ziobro niezłomnie broni polskich żołnierzy. Mocne słowa o Frasyniuku
Sonda
Czy cieszysz się, że Frasyniuk wygrał sprawę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE