Putin ma nowych wrogów. TE kraje są na liście!

i

Autor: PAP/EPA/ALEXEY MAISHEV / KREMLIN POOL / SPUTNIK POOL USA: jeśli Rosja użyje broni jądrowej, spotkają ją surowe konsekwencje

Kreml chce zatrzymać poborowych siłą

Putin stara się zachować pozory normalności. Ta decyzja jest jednak nieuchronna. Dwa niezależne źródła potwierdzają

2022-09-27 7:26

Władimir Putin (72 l.) rozpaczliwie potrzebuje świeżej krwi na froncie wojny z Ukrainą, ale poborowi nie śpieszą się do mobilizacji. Od ogłoszenia mobilizacji z kraju miało wyjechać już ponad 260 tys. młodych mężczyzn. Dla Kremla to palący problem, bo nie ma czym łatać dziur w stanie osobowym armii. Dlatego lada dzień ma wejść w życie zakaz opuszczania z kraju.

Kreml zaprzecza, aby szykował zakaz wyjazdu z kraju dla Rosjan w wieku poborowym. - Nic o tym nie wiem. W tej chwili nie podjęto żadnych decyzji w tej sprawie - komentował Dmitrij Pieskow (54 l.), rzecznik Kremla. Innego zdania jest niezależny portal Meduza, którego dwa źródła zbliżone do Władimira Putina miały potwierdzić, że już w tym tygodniu ma wejść zakaz wyjazdu dla Rosjan.

Władimir Putin zmieni Rosję w więzienie. Od środy zakaz ma zacząć obowiązywać

Zgodnie z przekazami źródeł Meduzy, zakaz wyjazdu z kraju ma zacząć obowiązywać jeszcze w tym tygodniu. Mowa dokładnie o środzie, 28 września, czyli terminie, który przypada na dzień po zakończeniu pseudoreferendów na okupowanych przez Rosję terenach Ukrainy. Natomiast w 3 dni po zakończeniu plebiscytu Władimir Putin ma ogłosić wcielenie nowych terytoriów w granice Federacji Rosyjskiej.

Rosjanie tymczasem rękami i nogami bronią się przed wcieleniem do wojska. Loty w jedną stronę z Rosji po prostu się wyprzedały, a na granicach z krajami sąsiadującym, jak Gruzja, Armenia i Kazachstan, stoją kolejki chętnych do wyjazdu, które ciągną się na kilometry. Średni czas oczekiwania wynosi 24 godziny.

Express Biedrzyckiej - Pacek: "Władimir Putin nie może sobie pozwolić na przegraną, bo to będzie jego koniec" [EXPRESS BIEDRZYCKIEJ]

"Wizy wyjazdowe" z kraju mają udawać normalność. Rosja Władimira Putina to farsa

Kreml stara się jednak wciąż zachowywać jakieś pozory normalności. Źródło zbliżone do Władimira Putina przekazało bowiem Meduzie, że administracja po wprowadzeniu zakazu wyjazdu dla poborowych chce zrobić wrażenie, że obowiązują "wizy wyjazdowe".

Takie dokumenty miałyby być wystawiane w Rosji przez wojskowy urząd rejestracji i rekrutacji, ale kluczowa jest tu fraza "miałyby być". To rozwiązanie, zgodnie z doniesieniami Meduzy, to bowiem jedynie działanie pozorowane. Szykowany na 28 września zakaz wyjazdu z kraju ma bowiem być surowy i skutecznie blokować wyjazd mężczyznom w wieku poborowym z kraju.

Poniżej galeria, w której znajdziecie najniebezpieczniejsze kobiety Rosji, czyli "aniołki Putina"

Sonda
Czy jesteś za wpuszczeniem do Polski Rosjan uciekających przed mobilizacją?

Czy Rosja zagraża Polsce? Jaki będzie następny krok Putina?

Włącz podcast i posłuchaj!

Listen to "Rosja zmierza w stronę totalitaryzmu - Adam Balcer [Ekspress Biedrzyckiej]" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany