Putin ma nowych wrogów. TE kraje są na liście!

i

Autor: PAP/EPA/ALEXEY MAISHEV / KREMLIN POOL / SPUTNIK POOL USA: jeśli Rosja użyje broni jądrowej, spotkają ją surowe konsekwencje

W co znowu gra Kreml?

Władimir Putin szykuje się na rozmowy z Zełenskim? Zaskakujący sygnał rosyjskiej dyplomacji

2022-11-09 16:02

Oznaka słabości, wyraz dobrej woli, a może wyrafinowana gra? Ciężko wskazać, co znaczy stanowisko rzeczniczki rosyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Marii Zacharowej (46 l.). Ta bowiem oznajmiła, że Federacja Rosyjska nigdy nie zrezygnowała z negocjacji z Kijowem. Szykuje się spotkanie Władimira Putina (72 l.) z Wołodymyrem Zełenskim (44 l.)?

Maria Zacharowa oznajmiła, że de facto jej kraj nigdy nie zarzucił negocjacji z Kijowem. Wyraziła gotowość Moskwy do rozmów, ale z uwzględnieniem "obecnych realiów". - Nadal jesteśmy otwarci na negocjacje. Nigdy z nich nie zrezygnowaliśmy, jesteśmy gotowi je prowadzić, oczywiście biorąc pod uwagę realia, które w tej chwili się pojawiają - zasygnalizowała rzeczniczka Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

Władimir Putin spotka się z Wołodymyrem Zełenskim? Doradca prezydenta Ukrainy: Przestaniemy grać w grę?

Sygnały wysyłane przez rosyjską dyplomację mogą być odpowiedzią na ostatnie doniesienia "The Washington Post". Prestiżowy amerykański dziennik poinformował, że władze Stanów Zjednoczonych mają naciskać na Kijów w sprawie zmiany stanowiska dotyczącego negocjacji z Kremlem. Amerykanie mieli przekonywać Kijów, by ten zrezygnował z postulatu, że siądzie do stołu dopiero, gdy Putin straci władzę.

Odpowiedział na to ostro doradca prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, Mychajło Podolak (50 l.). Ten w krótkim komentarzu streścił, jakie jest stanowisko Ukraińców. - 'Zawieszenie broni' – zatrzymanie ukraińskiej kontrofensywy, dając Rosji czas na przegrupowanie; 'Negocjacje' – uznanie ultimatum Kremla; 'Ugoda dyplomatyczna' – pacyfikacja agresora, utrata terytoriów; Może czas przestać grać w tę grę słowną? - podsumował doradca Zełenskiego.

Maria Zacharowa wyraziła otwartość na negocjacje. Skrytykowała ostro Niemcy

W tej samej wypowiedzi, w której Zacharowa zakomunikowała gotowość do rozmów negocjacyjnych, zaatakowała Niemcy. Berlinowi oberwało się za militarne wsparcie, jakie rząd Olafa Scholza (64 l.) świadczy walczącej Ukrainie.Zamiast wykorzystać swój wpływ na kijowski reżim, strona niemiecka, wbrew własnym ustawom i przepisom zakazującym eksportu śmiercionośnej broni do regionów kryzysowych i stref konfliktów zbrojnych, nadal pompuje kijowski reżim różnymi systemami broni, zachęcając go w ten sposób do kontynuowania walki za wszelką cenę - skrytykowała Maria Zacharowa.

Poniżej galeria z odwiedzin Władimira Putina na Placu Czerwonym, dla której wstrzymano ruch w Moskwie

Sonda
Czy Putin przegra wojnę?
[EXPRESS BIEDRZYCKIEJ] Zima pokona Rosjan?! Płk Piotr Lewandowski: "Po prostu zamarzną"