Spalony rosyjski czołg

i

Autor: manhhai flickr.com / Google Spalony rosyjski czołg

Pentagon podał dane o stratach Rosjan

Gigantyczne braki w rosyjskim arsenale. Morale psuje tajemnicza śmierć zastępcy szefa władz okupacyjnych

2022-11-09 14:50

Pentagon przekazał najnowsze dane dotyczące strat, jakie poniosła Rosja na froncie wojny w Ukrainie. Okazuje się, że drenaż rosyjskiego arsenału jest gigantyczny. Nie pomaga także nerwowa atmosfera w szeregach Rosjan na południu Ukrainy, gdzie wojska Kijowa odbijają terytoria. Tajemnicą owiana jest nagła śmierć zastępcy władz okupacyjnych.

- Rosja straciła w tej wojnie około połowy wszystkich swoich czołgów i większość precyzyjnych pocisków rakietowych - podaje amerykański wiceminister obrony ds. politycznych Colin Kahl. Amerykanin dodał, że liczba ofiar po stronie wojska rosyjskiego wynosi już kilkadziesiąt tysięcy osób. Z pewnością straty w ludziach są dla Rosji bardziej dotkliwsze niż w wypadku wojny w Afganistanie. - Rosja wyjdzie z tej wojny słabsza, niż była przed rozpoczęciem agresji - podkreślił Kahl.

Gigantyczne zaangażowanie Rosji w wojnę i ogromne straty. Federacja wykrwawia się ku uciesze Władimira Putina

Zgodnie z danymi przedstawionymi przez Pentagon, Rosjanie na front rzucili lwią część swoich wojsk lądowych. - Zaangażowali na Ukrainie ponad 80 proc. swoich wojsk lądowych. (...) Sankcje i kontrola eksportu sprawią, że będzie im bardzo trudno przywrócić stan armii sprzed inwazji - podał Colin Kahl.

Masowe wykorzystywanie przez Rosjan irańskich dronów Shahed-136 to także dowód na to, jak bardzo ogołocone zostały magazyny broni agresorów. Ukraiński sztab generalny podaje, że okupant w Ukrainie stracił 78 tys. żołnierzy, 2801 czołgów, 5666 pojazdów opancerzonych, 278 samolotów bojowych, 260 śmigłowców i aż 399 pocisków manewrujących.

Rosjanie nie mają już czym, ale muszą bronić zdobyczy terytorialnych za wszelką cenę

Tymczasem ostatnie doniesienia z frontu potwierdzają, że Rosjanie dostali rozkaz bronienia za wszelką cenę zdobyczy terytorialnych. Ze zdobytych miast robią fortece gotowe odpierać ataki Ukraińców. Stało się tak chociażby z Mariupolem, wokół którego w zastraszającym tempie powstaje system obrony przeciwczołgowej złożony z tzw. zębów smoka oraz gęsto rozsianych min.

Nerwowość Rosjan na południu okupowanej Ukrainy wzmaga nie tylko zbliżająca się ukraińska armia, ale także wydarzenia, jakie mają miejsce wśród samych okupantów. Na pewno nie uspokoiła nikogo nagła i tajemnicza zarazem śmierć Kiryła Stremousowa, który dotąd był zastępcą szefa kolaboracyjnych władz obwodu chersońskiego. Oficjalnie Stremousow miał zginąć w wypadku samochodowym, a informację tę potwierdziły siły okupanta.

Poniżej galeria z przechwałkami "kucharza Putina", który chwalił się wpływem na wybory w USA

Sonda
Czy Putin przegra wojnę?
[EXPRESS BIEDRZYCKIEJ] Zima pokona Rosjan?! Płk Piotr Lewandowski: "Po prostu zamarzną"