Wiemy, ile zarobią posłowie w 18 dni! Coś nieprawdopodobnego

2021-08-16 6:15
Sejm
Autor: Lukas Plewnia flickr.com Sejm

Posłowie to mają życie! Wybrańcy narodu nie lubią się przepracowywać. Do końca roku na posiedzeniach Sejmu przy Wiejskiej spędzą zaledwie 18 dni, a dostaną za to ogromną kasę! Aż trudno uwierzyć, że posłowie zarobią aż tyle za kilkanaście dni pracy. Taka dniówka? Wszystko dzięki niedawnym podwyżkom dla polityków. Polacy mogą pomarzyć o takich pensjach!

Posłowie nie mają na co narzekać - do końca roku zarobią aż 84 tys. zł i to tylko za 18 dni pracy podczas posiedzeń Sejmu! Ponad 4,6 tys. dniówki? Tacy to pożyją. Mało tego! W sierpniu politycy spędzili w ławach poselskich zaledwie jeden dzień – 11 sierpnia, za co zainkasują 16,8 tys. zł.

Nie przegap: Posłowie dostali podwyżki, sprawdziliśmy jak pracują. Niebywałe! Mamy nagranie

Właśnie tyle wynosi wynagrodzenie posłów, wraz z dietami, po tym jak prezydent Andrzej Duda (49 l.) swoim rozporządzeniem zapewnił im ogromną podwyżkę. Parlamentarzyści zyskali aż 6,3 tys. zł miesięcznie! Z kolei prezydent, dzięki ustawie PiS, dostał 7 tys. zł podwyżki.

Nie przegap: Podwyżki dla polityków. Szok! Poseł PiS naprawdę to powiedział

Gigantyczny wzrost wynagrodzeń dla polityków spotkał się z oburzeniem Polaków. W sondażu „Super Expressu” z początku sierpnia aż 84 proc. ankietowanych opowiedziało się przeciwko podwyżkom. Zaledwie 11 proc. było odmiennego zdania. Trudno się dziwić, te liczby naprawdę bulwersują.

Nie przegap: Podwyżki dla posłów. Miażdżące wyniki sondażu, Polacy są oburzeni

Teraz posłowie korzystają z ponad miesiąca wakacji, bo do Sejmu wrócą dopiero 15 września. Można pozazdrościć!

Czy politycy powinni dostać podwyżki? Zdania Polaków podzielone
Sonda
Czy popierasz podwyżki dla polityków?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE