Andrzej Duda z małżonką

i

Autor: Tomasz Radzik/SUPER EXPRESS Andrzej Duda z małżonką

Ostatenie pożegnanie królowej Elżbiety II

Wiemy, gdzie posadzili Dudę na pogrzebie królowej. Niespodziewane miejsce

2022-09-19 16:09

Na pogrzebie królowej Elżbiety II zjawiło się około 2000 osób, w tym 500 gości z zagranicy. Nie zabrakło prezydenta RP Andrzeja Dudy (50 l.) i jego zony Agaty Dudy (50 l.) ani prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena (80 l.) i jego małżonki Jill Biden (71 l.). Uwagę zwraca usadzenie gości.

W Opactwie Westminsterskim, gdzie odbyła się msza żałobna królowej, zebrały się koronowane głowy i przywódcy niemal wszystkich państw. Na pogrzeb zjechali reprezentanci 145 państw: 19 monarchów, 48 prezydentów i 22 premierów. Na samym przodzie, najbliżej trumny z ciałem Elżbiety II, zasiedli członkowie rodziny królewskiej. Andrzej i Agata Dudowie zasiedli 13 rzędów z tyłu, w przejściu na południowym transepcie opactwa. Dokładnie za nimi zaś został usadzony Joe Biden z małżonką, co może być ogromnym zaskoczeniem, biorąc pod uwagę ważną rolę USA w globalnej polityce.

W NASZEJ GALERII PONIŻEJ MOŻESZ ZOBACZYĆ ZDJĘCIA Z POGRZEBU KRÓLOWEJ ELŻBIETY ii

Sprawdź: Tak Agata Duda wystroiła się na pogrzeb królowej Elżbiety II. Ogromne zaskoczenie

Na uroczystości pojawili się wszyscy żyjący premierzy Wielkiej Brytanii z obecną premier Liz Truss na czele (47 l.), władze Izby Gmin i Izby Lordów oraz przedstawiciele władz Szkocji, Walii i Irlandii Północnej. Na ulicach Londynu z kolei ustawiły się tłumy Brytyjczyków, którzy chcieli pożegnać królową podczas gdy kondukt pogrzebowy wyruszył do Wellington Arch. Następnie, już w karawanie, wyruszono do zamku w Windsorze, gdzie ciało królowej Elżbiety II spoczęło w krypcie obok ciała jej męża księcia Filipa oraz jej rodziców.

"Wielką Brytanię czeka okres dwóch królów" Ekspert ujawnia kulisy relacji w rodzinie królewskiej
Sonda
Oglądałeś pogrzeb królowej Elżbiety II?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają