Donald Tusk

i

Autor: Platforma Obywatelska / Facebook Donald Tusk

DZIEJE SIĘ!

Wielki kłopot Donalda Tuska? Marek Falenta złożył pozew zawiadomienie ws. przestępstwa i prywatny akt oskarżenia wobec szefa PO

2022-11-14 12:23

Marek Falenta złożył do Sądu Okręgowego w Warszawie pozew, zawiadomienie ws. przestępstwa i prywatny akt oskarżenia wobec przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska. Falenta żąda od Tuska przeprosin i zadośćuczynienia finansowego na rzecz Ukrainy - poinformował w poniedziałek portal TVP Info. Jeżeli sąd uznałby, iż Tusk przekroczył swoje uprawnienia, sprawując funkcję premiera rządu, grozić mu może nawet trzy lata więzienia.

Kłopoty Donalda Tuska. Falenta złożył pozew, zawiadomienie ws. przestępstwa i akt oskarżenia

Portal cytuje pismo pozywające Tuska, w którym z kolei Falenta cytuje szefa PO. - Chodzi o prawdziwe tło polityczne rosyjskiego zaangażowania w sprawę pana Falenty, opiekę nad panem Falentą i ewidentny, udowodniony, udokumentowany w zeznaniach, w sądzie, w prokuraturze, udział rosyjskich służb specjalnych w tej operacji. (…) Mówię tu o działalności pana Falenty, który był równocześnie pod opieką rosyjskich służb specjalnych. Ja mam tylko oczywisty postulat, ponieważ do dzisiaj nie wyjaśniono, jakby to było możliwe, aby funkcjonariusze CBA, aferzysta węglowy i rosyjskie służby pracowały ręka w rękę w celu obalenia polskiego rządu – podano w piśmie pozywającym Donalda Tuska, cytując  wypowiedź szefa PO z konferencji. 

Prawnicy Falenty nie mają wątpliwości, jeśli chodzi o Tuska

Jak podał portal TVP Info prawnicy Falenty nie mają wątpliwości: - (…) Donald Tusk sformułował nieprawdziwe i niepoparte żadnymi dowodami twierdzenia w stosunku do powoda, czym pomówił go o współpracę ze służbami rosyjskimi, sprzedaż obcemu wywiadowi nagrań polskich polityków oraz o zdradę narodową, szpiegostwo, a nawet próbę dokonania zamachu stanu. Co podkreśla naganność działania, uczynił to manipulując treścią artykułu" (tekstu Rzeczkowskiego – red.) - pisze. Portal podał też, że Falenta zarzuca Tuskowi w kolejnym pozwie przekroczenie uprawnień. 

Cytuje też pozew: - W niniejszym przypadku istnieje podejrzenie popełnienia przez Donalda Tuska przestępstwa przekroczenia uprawnień w związku z kontrolą wszczęto i prowadzoną w spółce Składy Węgla" – napisano w pozwie. "(…) Okoliczności sprawy wskazują, że decyzja o ingerencji w prowadzoną działalność gospodarczą miała charakter polityczny i wynikała z chęci zapewnienia ochrony interesów istotnych dla Donalda Tuska grup wyborców – dodano w wyjaśnieniu. Według portalu, według Falenty i jego prawników, działania Tuska "to jaskrawa ingerencja w swobodę prowadzenia działalności gospodarczej".

Falenta zarzuca Tuskowi zniesławienie

Portal zaznacza, że Marek Falenta wytacza liderowi PO prywatny akt oskarżenia, zarzucając Tuskowi zniesławienie. - W niniejszym przypadku doszło do zniesławienia pokrzywdzonego poprzez sformułowanie: nieprawdziwej wypowiedzi opisującej, zgodnie z którą Marek Falenta miał współpracować ze służbami Federacji Rosyjskiej w celu obalenia polskiego rządu i sprzedać tym służbom nagrania rozmów polskich polityków; nieprawdziwej wypowiedzi opisującej, zgodnie z którą Marek Falenta został skazany za nieprawidłowości w ramach działalności spółki Składy Węgla w zakresie importu węgla z terenu Federacji Rosyjskiej" - cytuje pismo portal.

"Donald Tusk powinien zostać skazany za przestępstwo pomówienia, a wymierzona mu grzywna musi być dotkliwa. Tutaj należy wskazać, co jest wiedzą właściwie powszechną, że Donald Tusk to człowiek o wysokiej pozycji ekonomicznej, co wynika chociażby z faktu pobierania przez niego uposażenia europejskiego z tytułu sprawowanej w przeszłości prezydencji (przewodniczenie Radzie Europejskiej). W ocenie Pokrzywdzonego zasadne będzie wymierzenie Oskarżonemu kary grzywny w 100 stawkach dziennych po 200 zł każda" – napisano w piśmie procesowym.

Prof. Dudek: Kaczyński ma obsesję na punkcie Donalda Tuska
Sonda
Czy cieszysz się z powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki?
Listen to "Pegasus jak Water Gate? Leszek Miller o USTĄPIENIU całego rządu Morawieckiego! EXPRESS BIEDRZYCKIEJ" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany