Jarosław Kaczyński

i

Autor: Art Service/Super Express

Sensacyjne wyniki sondażu

Większość z nas chce usunąć Kaczyńskiego ze stanowiska. Ale prezes PiS ma powody do zadowolenia

2023-11-30 11:15

Ankieterzy zapytali Polaków o to, czy powinna nastąpić zmiana na stanowisku prezesa PiS. Odpowiedź twierdzącą udzieliło prawie 58 proc. badanych. Jarosław Kaczyński może jednak liczyć na poparcie wiernego elektoratu, bo sami wyborcy PiS wolą, żeby pozostał.

Czy prezes PiS powinien odejść?

Po przegranych przez PiS wyborach parlamentarnych w obozie Zjednoczonej Prawicy pojawiły się głosy o konieczności zmiany na stanowisku lidera. Ankieterzy United Surveys na zlecenie Wirtualnej Polski zadali Polakom pytanie, czy Jarosław Kaczyński powinien ustąpić ze stanowiska szefa partii.

Którym politykom Polacy ufają najbardziej? CBOS opublikował wyniki

Tak powinno się stać – odpowiedziało aż 57,9 proc. ankietowanych. Z kolei przeciwko odejściu Kaczyńskiego było 27 proc. respondentów. Zdania w tej sprawie nie miało z kolei 15,1 proc. osób uczestniczących w sondażu.

Wyborcy PiS nie chcą zmiany

WP informuje, że 18 proc. wyborców PiS jest za odejściem Jarosława Kaczyńskiego ze stanowiska. Wśród wyborców KO jest natomiast 83 proc. zwolenników zmiany w fotelu lidera tej partii, a wśród wyborców Trzeciej Drogi 88 proc. Wyborcy Lewicy także są w większości przeciwko Kaczyńskiemu (84 proc.).

A co sądzą o zmianie lidera PiS wyborcy Konfederacji? Okazuje się, że jest wśród nich najwięcej (90 proc.) przeciwników Kaczyńskiego.

K.BOSAK: TRZEBA ZABLOKOWAĆ WPŁYW ZAGRANICZNYCH PIENIĘDZY NA POLITYKĘ
Sonda
Kto zastąpi Jarosława Kaczyńskiego na stanowisku prezesa PiS?
Listen on Spreaker.