Waldemar Kraska

i

Autor: Radio Plus

Wiceminister zdrowia Kraska podał, co nas czeka za tydzień. Może być 50 tys. zakażeń dziennie!

2022-01-21 9:02

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska powiedział, że nowych zakażeń jest 36 665 osób. Jak dodał to skok o 128 proc. tydzień do tygodnia. Przyznał też, że trzeba się przygotować na kolejne zachorwania, a można się spodziewać zachorowań sięgających nawet liczby 50 tys. zakażeń dziennie. Wiceminister był gościem programu "Sedno Sprawy" w Radiu Plus.

Wiceminister Waldemar Kraska jest w piątek 21 stycznia gościem "Sedna Sprawy" Jacka Prusinowskiego na antenie Radia Plus. Wiceminister podał, że nowych przypadków zakażeń koronawirusem odnotowano ponad 36 tys., a zmarło 248 osób. W czasie rozmowy Kraska został zapytany, czy możemy spodziewać się, że w przyszłym tygodniu liczba zachorowań sięgnie dziennie nawet 50 tys., a za dwa tygodnie nawet 100. - Wydaje się, że takie dziennie liczby zakażeń mogą być na takich poziomach - odparł.  Jaka jest prognoza dotycząca łóżek szpitalnych, które będą potrzebne? Kraska przyznał, że ci, którzy śledzą sytuację, nie chcą podawać konkretnych danych, ale obecnie sytuacja wygląda tak: 13,5 tys. łóżek jest zajętych. Kraska podał, że dziś konferencja ministra zdrowia, w czasie której będzie mowa o skróceniu kwarantanny. Kraska odpowiedział na pytanie, czy ustawa Hoca będzie głosowana w Sejmie [SPRAWDŹ,: Ustawa Hoca. Czym jest, czego dotyczy i skąd pochodzi jej nazwa?] - Zobaczymy, jaka będzie sytuacja. Czy taka gwarancja jest od kierownictwa PiS? - Zobaczymy, cierpliwości - odparł Kraska. Czy ministerstwo planuje to, co wydarzy się po piątej fali pandemii? - Każda pandemia trwa około 2 lata, czy do tego się zbliżamy? Myślę, że będziemy koronawirusa traktować jak grypę, czy szczepienia będą co roku? To się okaże - odparł wiceminister zdrowia. 

Cały czas sytuacja epidemiczna w Polsce jest poważna. Każdego dnia podawane są dane o nowych zakażeniach na koronawirusa oraz o ofiarach śmiertelnych paskudnej choroby. Jak mówił niedawno minister zdrowia Adam Niedzielski, piąta fala koronawirusa już jest i przetacza się przez Polskę.  

Nasi Partnerzy polecają