Wiceminister zarabiał "zaledwie" 7 tysięcy. Odszedł z pracy!

2017-02-10 3:00

Mimo że średnia krajowa wynosi 4600 zł brutto, to najczęściej przeciętny Polak zarabia tak naprawdę nieco ponad 2 tys. zł na rękę. A tymczasem były już wiceminister zdrowia Piotr Warczyński (58 l.) narzeka, że musiał zrezygnować z pracy, bo zarabiał "zaledwie" 7 tys. zł!

Piotr Warczyński był wiceministrem zdrowia od 2014 r. Miesiąc temu sam odszedł z pracy.

- Zakończył swą misję - mówił o tej rezygnacji szef resortu Konstanty Radziwiłł (59 l.). Mówiło się też o "osobistych powodach" tej decyzji.

Ale teraz okazało się, że nad odejściem zaważył czynnik. finansowy. - Dostawałem wynagrodzenie nieprzekraczające 7 tys. zł. Dla osoby, która ukończyła trudne studia, uzyskała stopień naukowy, ma na swoim koncie pięć dodatkowych fakultetów i wieloletnie doświadczenie zawodowe, zarobki w tej wysokości nie są satysfakcjonujące - żali się Piotr Warczyński w rozmowie z miesięcznikiem "Menedżer Zdrowia".

- Przez ponad trzy lata bycia ministrem wydałem wszystkie swoje oszczędności i zorientowałem się, że za jakiś czas nie będę w stanie spłacać rat kredytu wziętego na codzienne życie. Kusi powrót do zawodu lekarza, bo gwarantuje to co najmniej trzykrotny wzrost zarobków - tłumaczył się. Nic, tylko współczuć!

Zobacz także: Tusk nie chciał się zająć aferą Amber Gold

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE