Jarosław Kaczyński

i

Autor: ART SERVICE Jarosław Kaczyński

Co dalej z Tomaszem Porębą?

Ważne spotkanie z Kaczyńskim w siedzibie PiS. Kierownictwo partii podejmie kluczową decyzję

2023-06-15 5:00

Gorąco w sztabie PiS! Już dziś ścisłe kierownictwo PiS spotka się w centrali partii, aby omówić działania sztabu na czele którego stoi europoseł PiS Tomasz Poręba (50 l.). Niewykluczone, że polityk pożegna się ze stanowiskiem.

Zebranie kierownictwa PiS 

Byli spindoktorzy PiS, Marcin Mastalerek (39 l.) i Adam Bielan (49 l.), w ostatnich dniach negatywnie ocenili prowadzenie przez partię rządzącą kampanii wyborczej. W całej sprawie dostało się szefowi sztabu Tomaszowi Porębie. I właśnie w całej sprawie już dziś zbierają się władze PiS, aby omówić skład sztabu, jego przywództwo i dotychczasową kampanię.

Jarosław Kaczyński wraca do rządu! Wiemy, kiedy to nastąpi

Szef sztabu wyborczego do wymiany? Poręba może pożegnać się ze stanowiskiem

- Mieliśmy taki okres, tych kilka dni krytyki pod adresem naszego sztabu. To było związane z tym, że nasza konwencja programowa nazywana ulem, została niewystarczająco wypromowana w mediach społecznościowych. Tu nasi posłowie zgłaszali właśnie krytykę pod adresem naszego sztabu – zaznacza w rozmowie z nami szef klubu PiS Ryszard Terlecki, który nie wyklucza zmian personalnych w sztabie, włącznie z Porębą.

Politolog: Tusk rozmawiając z PiS okazałby się miękiszonem

- Chodzi o jakby zmobilizowanie do bardziej intensywnej i bardziej kreatywnej pracy. (…) Niektóre krytyczne uwagi są słuszne i ciekaw jestem, jak sztab odpowie na tę krytykę – kwituje Ryszard Terlecki. 

Kim jest Tomasz Poręba?

Tomasz Poręba to europoseł Prawa i Sprawiedliwości. Już wcześniej pełnił funkcję szefa sztabu wyborczego m.in. w wyborach parlamentarnych w 2011 roku, w wyborach samorządowych w 2018 rok i ostatnich wyborach europejskich w 2019 roku. 

R.TERLECKI: JAROSŁAW KACZYŃSKI MOŻE WRÓCIĆ DO RZĄDU