Jarosław Kaczyński

i

Autor: Filip Blazejowski / Gazeta Polska / Forum Jarosław Kaczyński

TYLKO U NAS

Jarosław Kaczyński wraca do rządu! Wiemy, kiedy to nastąpi

2023-06-14 9:25

Jarosław Kaczyński ma wrócić do rządu i to dosłownie tuż przed zbliżającymi się wielkimi krokami wyborami parlamentarnymi. Takie pogłoski pojawiły się ostatnio. W rozmowie z Jackiem Prusinowskim w programie "Sedno sprawy" w Radiu Plus, wicemarszałek Sejmu i ważny polityk PiS Ryszard Terlecki mówi wprost: "Powiedziałbym tak: zawsze może wrócić do rządu, bo on jest przecież liderem naszego środowiska i partii". Polityk podał termin, w którym może to nastąpić.

Jarosław Kaczyński wraca do rządu? Ryszard Terlecki wprost: Decyzje pod koniec czerwca

Czy Jarosław Kaczyński po roku nieobecności w rządzie powróci? Ryszard Terlecki powiedział: - Powiedziałbym tak: zawsze może wrócić do rządu, bo on jest przecież liderem naszego środowiska i partii. Nie jest to żadna jeszcze oficjalna wiadomość, więc poczekajmy do decyzji, które prawdopodobnie zapadną w końcu czerwca - wyznaje w rozmowie z nami polityk Prawa i Sprawiedliwości. I podkreślił, że "nie jest to wykluczone".

Terlecki dopytany o to, jaki konkretny cel przyświeca takiej decyzji o powrocie Jarosława Kaczyńskiego do rządu i jaki jest tego powód, nie kryje, że chodzi o moce wzmocnienie politycznego środowiska na ostatniej prostej przed wyborami parlamentarnymi, które planowane są na jesień: - Chodzi o wzmocnienie, zdyscyplinowanie prac rządu w tych ostach miesiącach przed kampanią. Chcemy uniknąć sytuacji, że poszczególne resorty działają w oderwaniu od całości, bo to zawsze jest pośpiech przed końcem kadencji, a czasem to rzeczy które można załatwić wcześnie, a zostają na ostatnią chwilę. (...) Chodzi o to, by to wszystko spiąć i spiąć też z naszym programem i zaleceniami partii - wyjaśnił Ryszard Terlecki. 

PATKOWSKI: WSZYSCY PRACOWNICY BUDŻETÓWKI DOSTANĄ PREMIE, ŚREDNIO 1100 PLN