Donald Tusk, Władysław Kosiniak-Kamysz, Szymon Hołownia

i

Autor: Jacek Domiński / Reporter & Karol Porwich/East News & Marek Zieliński / Super Express Donald Tusk, Władysław Kosiniak-Kamysz, Szymon Hołownia

Przykra sprawa

Ważna decyzja ws. Hołowni. Spotkało go rozczarowanie

2023-06-12 8:50

Szymon Hołownia wezwał wszystkie sejmowe ugrupowania do wzięcia udziału w konsultacjach, które dotyczą edukacji. Propozycja polityka nie przypadła jednak do gustu Donaldowi Tuskowi, pozostali liderzy opozycyjnych partii wciąż się zastanawiają.

Po wielkim sukcesie Donalda Tuska jakim bez wątpienia był marsz 4 czerwca, Szymon Hołownia próbuje odzyskać inicjatywę i zaproponował konsultacje w sprawie edukacji. Były prezenter zaproponował, by na oświatę przeznaczać 6 procent PKB i zaprosił do rozmów na ten temat wszystkie partie, które znajdują się w parlamencie, także rządzące Prawo i Sprawiedliwość. To zdecydowanie nie przypadło do gustu liderowi Platformy Obywatelskiej. - Z PiS konsultować możemy warunki ich kapitulacji. O przyszłości rozmawiać będziemy w gronie patriotów - napisał na Twitterze były premier.

Co na to inni politycy opozycji? Krzysztof Bosak z Konfederacji stwierdził, że jeszcze nie zapadła decyzja ws. wzięcia udziału w konsultacjach, które zaproponował Szymon Hołownia. Lewica ma o tym zdecydować w poniedziałek, ale Włodzimierz Czarzasty zadeklarował, że nie wyobraża sobie rozmów z PiS i Konfederacją. 

B.BUDKA: KOSINIAK I HOŁOWNIA NIE DOTARLI DO MIKROFONU, A MIELI PRZEMAWIAĆ
Sonda
Czy Szymon Hołownia byłby lepszym premierem niż Mateusz Morawiecki?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany