Waszczykowski krytykuje Ochojską

i

Autor: Magda Pasiewicz, Tomasz Radzik

Granica polsko-białoruska

Waszczykowski uderza w Ochojską! "Dlaczego pani kłamie i lży swoją ojczyznę?"

2023-02-18 8:02

Po tym jak Janina Ochojska mocno skrytykowała budowę muru na granicy polsko-białoruską, odezwał się europoseł PiS Witold Waszczykowski. Stwierdził, że "lży" swoją ojczyznę i "kłamie". Europosłanka stwierdziła zaś, że to właśnie ze względu na mur na granicy 37 osób straciło życie w polskim lesie.

Witold Waszczykowski uderza w Janinę Ochojską

Odkrycie w niedzielę w lesie w pobliżu Hajnówki ciała Etiopki spowodowało reakcję europosłanki KO Janiny Ochojskiej, która stwierdziła, że "kobieta padła ofiarą budowy zapory na granicy polsko-białoruskiej". Stwierdziła, że Polska zamknęła legalne przejście na tym odcinku.

- Jestem przeciwna budowie murów, potrzebne są legalne drogi migracji. Polska zamknęła ostatnie legalne przejście na tym odcinku - stwierdziła Ochojska.

Na odpowiedź z prawej strony prawej strony debaty politycznej nie trzeba było długo czekać. Europoseł PiS Witold Waszczykowski zapytał Ochojską "dlaczego kłamie i lży swoją ojczyznę".

- Ci "uchodźcy" nie chcą legalnie wjechać do Polski. A mogli to zrobić. Chcą nielegalnie przez Polskę dostać się do bogatszych krajów Europy Zachodniej - grzmiał Waszczykowski.

Janina Ochojska odpiera atak Waszczykowskiego

Europosłanka KO odpowiedziała, że bycie przeciwnym murom na granicy, które uniemożliwiają migrantom przekroczenie granicy nie jest "lżeniem" ojczyzny

Panie Waszczykowski czy "lżę" bo jestem przeciwna murom, "dzięki" którym 37 osób straciło życie w polski lesie? Nie słyszał Pan o pusbackach stosowanych przez Straż Graniczna, żeby nie mogli złożyć wniosków o ochronę międzynarodową, do czego mają prawo - napisała Ochojska na Twitterze.

Zapora na granicy z Białorusią gotowa. To największa inwestycja w historii Straży Granicznej
Sonda
Czy zapora na granicy z Białorusią spełnia swoje zadanie?