Kaczyński, Tusk

i

Autor: Piotr Grzybowski/Super Express, Marek Kudelski/Super Express Kaczyński, Tusk

Złe wieści dla Tuska

W PiS zamówili sondaż o 800 plus. "Prezes się uśmiechnął"

2023-05-25 7:44

Jarosław Kaczyński na początku maja, podczas konwencji programowej PiS, zapowiedział podniesienie 500 plus o 300 złotych od 1 stycznia 2024. Jak na tę zapowiedź zareagowali wyborcy poszczególnych partii? Portalowi Interia.pl udało się dotrzeć do szczegółowych wyników.

Jarosław Kaczyński postanowił nie czekać już dłużej i przedstawił trzy obietnice wyborcze: darmowe przejazdy po państwowych autostradach, darmowe leki dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia i seniorów po 65. roku życia oraz podniesienie 500 plus o 300 złotych. Szczególnie ten ostatni pomysł wywołał wielkie poruszenie. Donald Tusk powiedział, że mówi "sprawdzam" i zapowiedział złożenie wniosku o waloryzację 500 plus już od 1 czerwca tego roku. Tymczasem z badań, które zamówiło PiS wynika, że 26 procent wyborców Koalicji Obywatelskiej uważa to za błąd, zaś 11 procent czuje się oszukanych - ustalił portal Interia.pl. Jarosław Kaczyński był w dobrym humorze, gdy zobaczył dokładne wyniki tego sondażu. - Donald Tusk sam się zapętlił i teraz ma problem, czy dalej brnąć w ten przekaz czy jednak zacząć się z niego wycofywać. Widać już momentami puszczanie oka do elektoratu, że te obietnice to taka gra taktyczna, żeby wygrać wybory.(...) Prezes się uśmiechnął, jak zobaczył te badania - przekazał portalowi Interia.pl. jeden ze sztabowców PiS

Co ciekawe, aż 68 procent wyborców PiS popiera tzw. babciowe - świadczenie, które zaproponował Donald Tusk. 1500 złotych otrzymywałaby każda matka, która zdecyduje się po urodzeniu dziecka na powrót do pracy.

W naszej galerii możesz zobaczyć, jakie hobby mają polscy politycy

Express Biedrzyckiej - Donald Tusk
Sonda
Czy Donald Tusk jest pracowity?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany