Jarosław Kaczyński, Jan Paweł II

i

Autor: Piotr Molecki/East News, Piotr Grzybowski/Super Express

Dobitne słowa

W końcu! Jarosław Kaczyński zabrał głos w sprawie Jana Pawła II

2023-03-18 20:55

Prezes PiS Jarosław Kaczyński długo milczał na jeden z najgłośniejszych tematów w ostatnim czasie. Dyskusja wokół Jana Pawła II ciągle trwa, a większość polityków jasno określiła swoje stanowisko w tej sprawie. Teraz głos zabrał także były wicepremier.

Jarosław Kaczyński napisał oficjalny list do osób uczestniczących w Forum Klubów „Gazety Polskiej” Województwa Dolnośląskiego, a w której w końcu zabrał głos w sprawie Jana Pawła II. Warto przypomnieć, że papież stał postacią wzbudzającą wielkie emocje od kiedy na antenie TVN wyemitowano dokument „Franciszkańska 3”. Z materiału wynika, jakoby Karol Wojtyła miał wiedzieć i tuszować przypadki pedofilii wśród księży, gdy sam był metropolitą krakowskim. Część osób była oburzona, inni zaś postanowili bronić Jana Pawła II. Podczas Forum Klubów „Gazety Polskiej” odczytano list Jarosława Kaczyńskiego, w którym ten zabiera głos na kontrowersyjny temat.

- Tym razem stoimy w pobliżu potężnej akcji defamacyjnej, skoordynowanej medialnej nagonki wymierzonej w postać najwybitniejszego Polaka w naszych dziejach, kapłana, który walnie przyczynił się do upadku komunizmu i przez dekady kształtował polskie życie duchowe - św. Jana Pawła II – stwierdził w liście.

Podkreślił, że przez lata Kościół był atakowany wielokrotnie, a kiedyś oskarżenia kierowane pod adresem papieża Polaka byłyby nie do pomyślenia, dziś jednak są możliwe.

- Zapadają decyzje, by tak wielkiego kalibru oskarżeniami opartymi na insynuacjach i nieliczeniu się z oczywistymi faktami - co wykazali liczni znawcy przedmiotu analizujący szkalujące św. Jana Pawła II materiały - wypełniać przestrzeń debaty publicznej – napisał dalej. Jak widać Jarosław Kaczyński nie ma wątpliwości i jest gotowy bronić Jana Pawła II.

Sonda
Oglądałeś dokument "Franciszkańska 3"?
Express Biedrzyckiej - ks. Tadeusz ISAKOWICZ-ZALESKI