Hiszpania przeżywa kryzys. Przybywa więcej imigrantów, niż rodzi się dzieci

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Hiszpania

W Hiszpanii chcą... złagodzić prawo dotyczące zoofilii?

2023-02-19 12:09

Jak donosi portal wPolityce.pl Kongres Deputowanych w Hiszpanii przegłosował ustawę o dobrostanie zwierząt. W akcie prawnym znalazło się kilka kontrowersyjnych zapisów, m.in. kara grzywny lub więzienia za potrącenie śmiertelnie królika na jezdni, zakaz używania trutek na szczury czy... zniesienie bezwzględnego zakazu zoofilii.

Hiszpania wprowadza ustawę o dobrostanie zwierząt i... łagodzi zoofilię

Do tej pory w hiszpańskim prawie istniał bezwzględny zakaz zoofilii, a przynajmniej dotyczył tylko zwierząt domowych, udomowionych lub hodowlanych. Jak donosi portal WPolityce w hiszpańskiej ustawie o dobrostanie zwierząt spore kontrowersje budzi zapis o zakazie współżycia zwierzęciem, jeśli ten czyn "powoduje o kręgowca uraz wymagający leczenia weterynaryjnego w celu przywrócenia mu zdrowia". Tym samym, jeśli zwierzę w wyniku gwałtu przez człowieka nie doznało urazu - w teorii przestępstwa nie ma.

Jak skomentował sprawę poseł konserwatywnej hiszpańskiej partii Vox Iván Espinosa de los Montero ustawa koresponduje z przepisem, który w Hiszpanii reguluje stosunki seksualne - prawo wymaga dobrowolnej zgody na współżycie z obu stron. Polityk zastanawia się w jaki sposób tej zgody mogłoby udzielić zwierzę.

- Chciałbym wiedzieć, czy ci z partii Podemos zastanawiali się, jak uzyskać zgodę kur, osłów lub innych zwierząt, z którymi chcieliby mieć stosunki seksualne - mówił polityk.

HOMOSEKSUALIZM, in vitro i KOŚCIÓŁ - Weronika Kostrzewa Miejsce Spotkania
Sonda
Co sądzisz o nowym prawie w Hiszpanii?