Donald Tusk

i

Autor: Tomasz Radzik/Super Express Donald Tusk

Inflacja 2023

W Biedronce tanio jak za Tuska? Szef PO sam sprawdził

2023-03-19 14:27

Biedronka miała ostatnio kampanię promocyjną polegającą na zestawieniu cen wybranych produktów z 2021 i 2023. Hasło kampanii: „Tanio jak w 2021 roku”. W roku wyborczym takie kampanie można rozpatrywać i interpretować wielorako. I tak też się dzieje. W ostatnich dniach w social media krążyło zdjęcie przerobionej zawieszki cenowej z Biedronki z hasłem „Tanio jak za Tuska”. To nawiązanie do nagrania, w którym Donald Tusk na przykładach z Biedronki przekonywał, jak mocno ceny żywności zdrożały za rządów PiS. Na przykład jego ulubiony schaboszczak podrożał o 100 proc.

Tusk a promocja w Biedronce

Donald Tusk nagrał filmik pokazujący jak bardzo podrożały wybrane produkty. Donald Tusk nawiązał do cen z gazetki Biedronki z marca 2015 roku. I co ciekawe, sieć niedawno sama zrobiła podobne porównanie cen, ale do zestawienia wzięto pod uwagę ceny z 2021 roku. Hasło sieci brzmiało: „Tanio jak w 2021 roku”. Jak widać długo nie trzeba było czekać na reakcje i nawiązania. Po publikacji filmiku Donalda Tuska pojawiły się fotomontaże plansz reklamowych z hasłem: "Tanio jak za Tuska"

Donald Tusk swoim filmikiem chciał zwrócić uwagę na gigantyczną inflację. Pokazał gazetkę z promocjami Biedronki z marca 2015 roku, wyliczając, o ile od tamtego czasu wzrosły ceny kilku produktów spożywczych. Donald Tusk podkreślił, że tak w praktyce wygląda inflacja, która według danych GUS w lutym br. sięgnęła 18,4 proc. (to najwyższy wynik miesięczny od grudnia 1996 roku). - PiS równa się inflacja - skomentował dosadnie.

Przypomnijmy, inflacja w lutym 2023 roku wyniosła 18,4 proc. Takie oficjalne dane podał przed paroma dniami Główny Urząd Statystyczny. Coraz trudniej uwierzyć w prognozy niektórych polityków i ekonomistów, że w połowie roku inflacja będzie spadać, na koniec osiągając poziom jednocyfrowy.

Sonda
Jak rząd radzi sobie z inflacją?
Pieniądze to nie wszystko - Wasyl Zwarycz - E23: PL for UA
Nasi Partnerzy polecają