szkoła, klasa, krzyż

i

Autor: FACELLY/SIPA

Usuną religię ze szkół? Jest KONKRETNY plan

2018-03-30 16:08

Dawniej lekcje religii odbywały się w przy parafiach salkach, później trafiły do szkolnych klas. I tak jest od lat, ale jest pomysł, by to zmienić. Szefowa Inicjatywy Polskiej Barbara Nowacka zdradziła konkretny plan na wyprowadzenie religii ze szkół. Kilka słów na ten temat Nowacka powiedziała w czasie wizyty w Zduńskiej Woli.

Barbara Nowacka, która stoi na czele stowarzyszenia Inicjatywa Polska, była w czwartek w Zduńskiej Woli. Zapowiedziała, że do końca kwietnia zostanie złożony obywatelski projekt ustawy zakładający rozkład kościoła od państwa. Nowacka tak o tym mówiła: - W kwietniu przedstawimy obywatelski projekt ustawy o świeckim państwie i rozpoczniemy procedurę w Sejmie. Czego ma dotyczyć projekt? Zapisy projektu obywatelskiego stowarzyszenia Inicjatyw Polska będą dotyczyły m.in. świeckości urzędów oraz regulacji spraw gospodarczych Kościoła, czy też opodatkowania Kościoła.

Nowacka zapowiedziała, że jeśli dojdzie do władzy, to wtedy trzeba będzie podjąć jeszcze inne działania, takie jak wyprowadzenie religii ze szkół czy wprowadzenie świeckości urzędów: - Dzisiaj nie wypowiemy konkordatu, ale zrobimy to, jak dojdziemy do władzy. Trzeba wyprowadzić religię ze szkół ponieważ, szczególnie w małych miejscowościach, katecheci zbyt mocno ingerują w nauki innych przedmiotów, jak również wprowadzić projekt świeckości urzędów.

Zobacz: "Prezydent zachował się przyzwoicie!"i "Smutny dzień! " - komentarze po ZAWETOWANIU ustawy degradacyjnej

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE