Wojna na Ukrainie

i

Autor: Shutterstock Wojna na Ukrainie

Wojna na Ukrainie

Ukraina odbija Chersoń. Kolejne sukcesy ukraińskiej kontrofensywy w wojnie

2022-10-04 20:04

Wojna na Ukrainie trwa już ponad pół roku. Ukraińcy walczą o swój kraj. We wtorek, 4 października 2022 roku Siły Zbrojne Ukrainy wyzwoliły miejscowość Dawydiw Brid na froncie chersońskim, przekazał doradca szefa MSW Ukrainy Anton Hereszczenko. Nad wsią zawisła ukraińska flaga. Wcześniej armia odbiła Chreszczeniwkę i Zołotą Bałkę.

Wojna na Ukrainie. Kolejne sukcesy ukraińskiej kontrofensywy

Nagranie z wywieszeniem ukraińskiej flagi opublikowała w Telegramie agencja UNIAN. Wcześniej w sieciach społecznościowych pojawiły się niepotwierdzone doniesienia o udanych działaniach ofensywnych wojsk ukraińskich w obwodzie chersońskim, na zachodnim brzegu Dniepru, m.in. o zajęciu miejscowości Chreszczeniwka i Zołota Bałka. - Wygląda na to, że pod naporem działań ukraińskich Rosjanie wycofują się na całej linii frontu na północny wschód od Chersonia – przekazał w rozmowie z PAP Mariusz Cielma, redaktor "Nowej Techniki Wojskowej". Według nieoficjalnych danych, Ukraińcy przesunęli się wzdłuż Dniepru co najmniej do miejscowości Dudczany. Dalsze skuteczne posuwanie się Ukraińców na południe może doprowadzić do załamania rosyjskiego frontu pod Chersoniem.

Wojna na Ukrainie trwa już ponad pół roku. 30 września 2022, po południu prezydent Władimir Putin podpisał „porozumienia” o przyłączeniu czterech ukraińskich obwodów: donieckiego (tzw. Donieckiej Republiki Ludowej, DRL), ługańskiego (tzw. Ługańskiej Republiki Ludowej), chersońskiego i zaporoskiego do Rosji. Władze Ukrainy uznały rosyjskie deklaracje za pozbawione konsekwencji prawnych.

Sonda
Czy wierzysz, że wojna na Ukrainie skończy się w 2022 roku?
Express Biedrzyckiej - Dura: Ukraina wygra tę wojnę
Listen to "Rosja użyje BRONI JĄDROWEJ? "Putin jak ranne zwierzę" - ppłk. Przepiórka [EKSPRESS BIEDRZYCKIEJ]" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają