Ukraina. Charków pod ukraińską kontrolą. Siły Zbrojne Ukrainy likwidują wroga

i

Autor: Ukrainian Armed Forces / Handout/Anadolu Agency/ Getty Images Ukraina. Charków pod ukraińską kontrolą. "Siły Zbrojne Ukrainy likwidują wroga"

Ukraina. Charków pod ukraińską kontrolą. "Siły Zbrojne Ukrainy likwidują wroga"

Agencja Reutera powołując się na a szefa charkowskiej administracji obwodowej Ołeha Syniehubowa, przekazała, że Charków jest w pełni kontrolowany przez Ukrainę - informuje TVN24. W niedzielę (27lutego) rano, do centrum Charkowa wkroczyło rosyjskie wojsko. Trwała tam zaciekła walka w obronie miasta przed rosyjskim okupantem. W nocy z soboty na niedzielę rosyjskie oddziały, szturmujące Charków na północnym wschodzie Ukrainy, wysadziły w powietrze przebiegający w pobliżu tego miasta gazociąg. Nie potwierdzono jednak tych doniesień.

Ukraina. Charków pod ukraińską kontrolą. "Siły Zbrojne Ukrainy likwidują wroga"

Od soboty 26 lutego w Charkowie trwała zaciekła bitwa w obronie miasta przed rosyjskim okupantem. W niedzielę rano, rosyjskie wojsko wdarło się do centrum miasta. Teraz szef charkowskiej administracji obwodowej Ołeha Syniehubowa przekazał, że sytuacja w Charkowie, jest w pełni kontrolowana przez Ukrainę.

Przeczytaj koniecznie! Ukraina. Rosja słabnie? Straciła 4,3 tys. żołnierzy. "Pokonaliśmy Hitlera, pokonamy Putina" [RELACJA NA ŻYWO]

"Siły Zbrojne Ukrainy likwidują wroga. Prosimy mieszkańców cywilnych, by nie wychodzili na ulice miasta" –apelował do mieszkańców rano Ołeh Syniehubow.

Ołeksij Arestowycz z biura prezydenta Ukrainy, jeszcze przed południem informował, że siły rosyjskie, które próbowały wedrzeć się do Charkowa zostały otoczone i w połowie zniszczone. Chodzi o 8-12 pojazdów. 

Napięta sytuacja na ukraińsko - polskiej granicy
Sonda
Czy wojna na Ukrainie zagraża również Polsce?