pieniądze

i

Autor: Pixabay.com

MILIONY na nagrody w Kancelarii Senatu! Hojność Grodzkiego wręcz powala!

2021-08-30 15:20

Takim to dobrze! Pracownikom Kancelarii Senatu można pozazdrościć tak hojnego szefa. Marszałek Tomasz Grodzki (63 l.) nie oszczędza na nagrodach. Jak dowiedział się „Super Express”, od początku kadencji rozdał ponad 2,2 mln zł.

Ostatnie 1,5 roku to dla wielu Polaków czas zaciskania pasa. Wszystko przez pandemię koronawirusa, kolejne lockdowny i niepewność zatrudnienia. Nie wszystkim żyje się jednak tak ciężko. Narzekać nie mogą na pewno pracownicy Kancelarii Senatu. Marszałek Grodzki już w pierwszych dwóch miesiącach urzędowania, pod koniec 2019 r., obdarował urzędników nagrodami w wysokości ponad 81,5 tys. zł. Tylko w 2020 r. Grodzki z funduszu nagród i nagród jubileuszowych wypłacił ponad 1,5 mln zł! Ten rok dla urzędników wcale nie musi być gorszy. Do 13 sierpnia pracownicy otrzymali już dodatkowo ponad 650 tys. zł. Za co marszałek tak hojnie rozdaje nagrody? Część to obligatoryjne świadczenia jubileuszowe, Grodzki nad wyraz jednak docenia również codzienny trud urzędników.– Pozostałe nagrody zostały wypłacone pracownikom za wyjątkowe zaangażowanie i osiągnięcia w pracy zawodowej, w szczególności za wyróżnianie się przy wykonywaniu zadań profesjonalizmem, odpowiedzialnością i dyspozycyjnością – odpowiada nam Centrum Informacyjne Senatu. Urzędnicy w Senacie dostają też pensje, o których pomarzyć może większość Polaków. Jak pokazuje raport NIK, w ubiegłym roku zarabiali średnio 10,3 tys. zł.

Zobacz:

Ujawniamy gigantyczny budżet Sejmu! Tyle dziennie zapłacisz posłom

Wiadomo, co dalej z Rafałem Trzaskowskim! To pewne, wiele osób się zapłacze

Oni boją się powrotu Kaczyńskiego! Będzie rewolucja w rządzie?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE