Jarosław Kaczyński uczcił pamięć matki

i

Autor: PAPS Jarosław Kaczyński uczcił pamięć matki

10 lat od śmierci Jadwigi Kaczyńskiej

Tak prezes PiS upamiętnił rocznicę śmierci mamy. Wizyta na Starych Powązkach [ZDJĘCIA]

2023-01-17 15:34

Jarosław Kaczyński (74 l.) dopiero co wyszedł ze szpitala po niełatwym zabiegu wszczepienia endoprotezy. Ale nawet bolesna operacja i trudna rehabilitacja nie powstrzymały go przed uczczeniem 10. rocznicy śmierci mamy Jadwigi. W poniedziałek prezes PiS pojawił się na mszy św. w intencji Jadwigi Kaczyńskiej w Starachowicach, a dzień później odwiedził cmentarz na warszawskich Starych Powązkach, gdzie znajduje się jej grób.

Widać, że Jarosław Kaczyński wciąż jeszcze nie wrócił do pełni sił, bo na Cmentarzu Powązkowskim pojawił się o kuli. Na teren cmentarza wjechał razem z ochroniarzami limuzyną. Na grobie mamy złożył kwiaty i zapalił znicze, które wcześniej kupili jego ochroniarze. Odwiedził także mogiłę ojca, Rajmunda Kaczyńskiego, która ulokowana jest blisko VI bramy na Starych Powązkach. Pochowani są tam także jego dziadkowie - Aleksander i Franciszka Kaczyńscy. Prezes PiS był także na grobie Olgi Johann, zmarłej żony Wiesława Johanna, byłego sędziego TK, z którym się przyjaźni.

Jarosław Kaczyński odwiedził grób mamy

Jadwiga Kaczyńska, z domu Jasiewicz zmarła 17 stycznia 2013 r. - Aktywnie działała w konspiracji, w Szarych Szeregach. Dlatego warto o niej pamiętać. Nie tylko i nie przede wszystkim dlatego, że miała dwóch synów, którzy uzyskali pewne pozycje w życiu politycznym, ale ze względu na nią samą, na to, jaką była i w jaki sposób żyła. Warto pamiętać o jej pokoleniu, które nie miało szczęścia, ale dzięki któremu my dziś żyjemy - powiedział Jarosław Kaczyński po mszy św. w Starachowicach, gdzie Jadwiga Kaczyńska się urodziła i przez jakiś czas mieszkała. 

Jarosław Kaczyński z rodziną na Powązkach
Sonda
Czy Jarosław Kaczyński podjął dobrą decyzję, by odejść z rządu?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany