Polacy mówią dość! Kaczyński i Tusk na emeryturę

i

Autor: ANDRZEJ HULIMKA / FORUM Kaczyński odejdzie z rządu. Ujawniono termin

Kaczyński ustąpił Ziobrze! Koniec wojny w koalicji? TYLKO U NAS!

2022-05-26 5:10

Czy to już koniec bratobójczej walki między Zbigniewem Ziobrą (52 l.) a Jarosławem Kaczyńskim (73 l.)? Wiele na to wskazuje. Jak twierdzą nasi rozmówcy, Ziobro poprze reformę Sądu Najwyższego w zamian m.in. za osadzenie swojego człowieka, Bogdana Święczkowskiego (52 l.), na stanowisku prezesa Trybunału Konstytucyjnego.

Jeszcze miesiąc temu najbliższy współpracownik Jarosława Kaczyńskiego publicznie zarzucał Zbigniewowi Ziobrze działania rozsadzające koalicję od środka. – Nie wiem, czy to jest prawa flanka, czy raczej głupia flanka – mówił szef klubu PiS Ryszard Terlecki (73 l.), sugerując możliwość rozpadu koalicji, jeśli Ziobro nie poprze reformy SN, która odblokuje wypłatę miliardów złotych z Unii.

>>>Tusk: Jakimi papierami Ziobro szantażuje Kaczyńskiego? Zwraca się wprost do prezesa! [WIDEO]

Jak potwierdziło nam kilku polityków Zjednoczonej Prawicy, politycy Solidarnej Polski zagłosują za likwidacją Izby Dyscyplinarnej. W zamian za to Bogdan Święczkowski zostanie prezesem Trybunału Konstytucyjnego po wygaśnięciu kadencji Julii Przyłębskiej (63 l.) w grudniu 2022 r. Święczkowski, zaufany człowiek Zbigniewa Ziobry, od 2016 do 2022 r. był prokuratorem krajowym i zastępcą prokuratora generalnego. Od 16 lutego jest sędzią Trybunału Konstytucyjnego.

Z obiektywnego punktu widzenia sądy powinny być niezależne, a tu partie dzielą się wpływami w sądach. Z drugiej strony jest to pozytywna wiadomość, gdyż większość parlamentarna może w końcu wrócić do rządzenia po miesiącach konfliktu - komentuje politolog prof. Kazimierz Kik (75 l.). 

>>>Ziobro grzmiał o Putinie, wtem zaczął o Niemcach. Nagle padły słowa, których nikt się nie spodziewał

>>>Kaczyński nie mógł się odpędzić od adoratorów. Miesięcznica z wierchuszką PiS! [ZDJĘCIA]

Express Biedrzyckiej - dr Mirosław Oczkoś: Ziobro upokorzył Kaczyńskiego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE