Donald Tusk

i

Autor: TOMASZ RADZIK / SUPER EXPRESS

Mocna riposta Tuska

Tusk: W powietrzu czuć już ten przykry zapach. PiS w stanie rozkładu

2022-11-28 16:39

Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki chcą powołania komisji, która zbadałaby politykę energetyczną, prowadzoną przez rząd Polski w latach 2007-2022. Przez część tego czasu premierem był Donald Tusk, który szybko zareagował dosadnym wpisem na pomysł PiS.

Komisja do zbadania polityki energetycznej Polski

Jarosław Kaczyński zapowiedział dziś 28.11., że powołana zostanie komisja weryfikacyjna do zbadania całości procesów i decyzji dotyczących bezpieczeństwa energetycznego po 2007 roku. Prezes PiS zaznaczył, że nie będzie to komisja śledcza. Podkreślił, że taki organ składałby się nie tylko z parlamentarzystów i miałby większe możliwości.– To projekt, zamysł ustawy, zamysł dotyczący powołania komisji, która zbadałaby politykę energetyczną Polski w latach 2007-2022. Ta sprawa stała się przedmiotem kontrowersji i dobrze by było, żeby wszystkie pytania zostały wyjaśnione – powiedział Jarosław Kaczyński. Sprawę komentował również szef rządu Mateusz Morawiecki. Pytał m.in. - Jak to się stało, że podpisywano umowy, w wyniku których coraz większa ilość surowców była ściągana z Moskwy? Wprowadzono przepisy umożliwiające nabywanie udziałów w polskich spółkach przed podmioty rosyjskie? To trzeba wyjaśnić. Biznesowe umowy były pisane krwawy atramentem. Dochodziło do paraliżu całych branż – tłumaczył premier Morawiecki.

Mocna odpowiedź Tuska

Były premier Donald Tusk już skomentował działania liderów Zjednoczonej Prawicy. Lider opozycji pisze o "rozkładzie" Prawa i Sprawiedliwości. "Jeszcze coś ukradną, jeszcze będą kąsać, ale w powietrzu czuć już ten przykry zapach. PiS w stanie rozkładu" – napisał na Twitterze Tusk.

Sonda
Kogo wolisz: Mateusza Morawieckiego czy Donalda Tuska?
Mirosław Oczkoś: "Jesteśmy przedmurzem chrześcijaństwa, tylko nie po tej stronie muru, jak nam się wydaje " [Express Biedrzyckiej]